Kirgizija – ežerų, kalnų viršūnių ir klajoklių žemė

Leiskitės į nepamirštamą kelionę po Kirgiziją – šalį, vadinamą Azijos Šveicarija. Kur bekraščiai slėniai, didingi kalnai ir krištolo skaidrumo ežerai sukuria nepamirštamą peizažą. Čia kiekvienas vingiuotas kelias veda į naują atradimą – nuo laukinės gamtos iki gyvų senųjų tradicijų, kurias iki šiol puoselėja vietiniai gyventojai.

Kad ir kur bebūtumėte – jus visur lydės kvapą gniaužiančios kalnų panoramos, o pakilus iki vieno aukščiausių ežerų, atsivers nepakartojamas kontrastas tarp snieguotų viršūnių ir dangaus žydrumo vandens. Tai gamtos ramybės ir didybės susiliejimas, leidžiantis pajusti tikrąją šios šalies dvasią.

Kirgizijos kraštovaizdis ne tik pribloškia savo grožiu, bet ir saugo gilią klajoklių kultūrą. Jūsų laukia autentiški kulinariniai potyriai – nuo sočių patiekalų, ruoštų pagal senąsias tradicijas, iki aromatingos arbatos, kurią svetingai pasiūlys vietiniai gyventojai. Iš arti pamatysite, kaip meistriškai pinami tradiciniai kilimai, kaip skamba klajoklių instrumentai ir dainos, o įspūdingos medžioklės su ereliais demonstracijos atskleis šimtmečius puoselėtas tradicijas. Tačiau viena įsimintiniausių patirčių – apsistosite tikrose jurtose, kur jauki namų ruoštų patiekalų vakarienė, tyla kalnų apsuptyje ir neapsakomo grožio žvaigždėtas dangus.

Ši kelionė – tai ne tik pažintis su viena paslaptingiausių Centrinės Azijos šalių, bet ir galimybė pajusti klajoklių gyvenimo ritmą, atrasti gamtos harmoniją ir patirti tikrąją laisvės dvasią.

  • Gėrėsitės įspūdingomis kalnų viršūnėmis, tarpeklių ir slėnių panoramomis aplankydami Kirgizijos perlus – Čon-Kemin nacionalinį parką ir vieną iš aukščiausių ežerų Son Kulį, tyvuliuojantį 3 km aukštyje.
  • Taip pat aplankysite Pasakos kanjoną, Jeti Oguz tarpeklį su kraujo raudonumo uolomis ir Centrinės Azijos pasididžiavimu laikomą Isyk Kulio ežerą, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulinį biosferos draustinių sąrašą.
  • Daug pasivaikščiojimų kalnų slėniuose besimėgaujant gamtos kūrinija. Norintys galės išmėginti jojimą žirgais, aplink kuriuos sukasi kirgizų gyvenimas.
  • Pažinsite šalies kultūrą bei tradicijas: nuo šamanų paliktų raižinių olose iki turtingų tradicinių patiekalų skonių.
  • Daug autentiškų patirčių – kilimų pynimas, tradiciniai folkloro pasirodymai ir legendinės medžioklės su ereliais ypatumai iš medžiotojo lūpų.
  • Turėsite galimybę pernakvoti jurtoje ir dar geriau pajausti, kaip gyvena vietiniai žmonės.
  • Maža ir jauki grupė iki 12 keliautojų – galimybė geriau pažinti šalį.

Kadangi į Biškeką atskrisite vėlai naktį, turėsite laiko pailsėti viešbutyje ir tik tuomet pradėti pažintį su miestu. Kartu su gidu aplankysite Pergalės aikštę, Ąžuolų parką, centrinę Ala-Too aikštę, Nacionalinę filharmoniją ir daugybę kitų įdomių vietų. Taip pat apsilankysite Kirgizijos valstybiniame istorijos muziejuje, kuriame saugomi tūkstančiai eksponatų, pasakojančių apie kirgizų tautos kultūrinį paveldą. Čia pamatysite skulptūras ir artefaktus, menančius laikus nuo senovės iki XX a. pabaigos. Tai vienas svarbiausių muziejų Centrinėje Azijoje.

Tačiau kelionė po Biškeką negali apsieti be apsilankymo Azijos turguje! Šiandien turėsite galimybę pasinerti į jo gyvybingą atmosferą, stebėti vietinių gyvenimą ir užfiksuoti spalvingas akimirkas nuotraukose. Šis turgus – tai tikras spalvų, kvapų ir garsų sūkurys, kur pardavėjai siūlo įvairiausias prekes: nuo audinių iki šviežių vaisių ir daržovių.

Na, o po pirmųjų įspūdžių Kirgizijoje, jūsų lauks tradicinė vakarienė etniniame restorane, kur galėsite paragauti autentiškų kirgizų patiekalų. Nakvynė viešbutyje.

Ryte leisitės į kelionę į Ala Arčos tarpeklį – vieną įspūdingiausių gamtos parkų Kirgizijoje. Vos 45 km nuo Biškeko įsikūręs tarpeklis žavi nuostabiais Tiensanio kalnų vaizdais, nepaliesta gamta ir grynu kalnų oru. Sovietmečiu Ala Arča buvo išskirtinė poilsio vieta aukšto rango pareigūnams ir VIP svečiams, o šiandien ji atvira visiems, ieškantiems nuotykių ir galimybės prisiliesti prie laukinės Kirgizijos gamtos. Atvykus jūsų lauks trumpas žygis vaizdingais takais, vedančiais į panoraminį apžvalgos tašką. Iš čia atsivers kvapą gniaužiantys vaizdai į stačias uolas, pievas ir sraunias kalnų upes. Pasimėgavę kalnų ramybe, vyksite į Čon Kemin slėnį, kuris patiks vertinantiems natūralios gamtos grožį. Parką  kerta tokio paties pavadinimo upė, kuri vingiuodama ir pasišokinėdama teka per Kirgizijos Alatau kalnų grandinę. Šių kalnų slėnyje įkurtas parkas žavi vešlia savo augmenija ir nepaliestais spygliuočių miškais. Čia turėsite laiko pasivaikščioti arba patyrinėti gamtą kirgiziškai – jodinėdami žirgais (pasirinktinai). Nakvynė viešbutyje.

Po pusryčių pajudėsite link antro didžiausio Kirgizijos ežero – Son Kulio. Šis ežeras tyvuliuoja daugiau nei 3 km virš jūros lygio ir yra vienas iš aukščiausių ežerų pasaulyje. Pamatyti jį galima tik vasaros metu, mat pavasarį ir rudenį kelius užblokuoja sniegas ir ledas. Net ir vasarą ežero temperatūra sušyla vos iki 11 laipsnių šilumos. Tačiau šilumos trūkumą atperka nepakartojami peizažai – dangaus žydrumo vanduo, tolumoje matomos dažniausiai snieguotos kalnų viršūnės, derlingos pievos, kuriose ganosi gyvuliai ir kur ne kur pūpso baltos jurtos, papuošiančios šią gamtos puotą tarsi balti morengai ant torto.

Atvykus jus pasitiks vietinių klajoklių svetingumas, o nakvynė bus tikroje tradicinėje jurtų stovykloje. Čia galėsite pajusti autentišką klajoklių gyvenimo ritmą, pasimėgauti jaukia namine vakariene ir stebėti žvaigždėtą dangų ramioje kalnų apsuptyje.

Po pusryčių turėsite laisvo laiko pasimėgauti ramybe prie Son Kulio ežero – vienos įspūdingiausių Kirgizijos vietų. Čia galėsite jodinėti arkliais (už papildomą mokestį), leistis į pasivaikščiojimą po vaizdingas apylinkes arba tiesiog atsipalaiduoti ir pasigrožėti nepaliestos gamtos didybe. Taip pat turėsite unikalią galimybę pabendrauti su vietiniais klajokliais ir iš arti stebėti jų gyvenimo būdą, kuris per šimtmečius beveik nepakito.

Po šios nepakartojamos patirties keliausite į Kočkorą, pakeliui kirsdami vieną gražiausių kalnų perėjų, įsikūrusią 3 000 metrų aukštyje. Kočkore apsilankysite svetingoje vietinių gyventojų šeimoje, kuri supažindins su tradicine veltinių kilimų gamyba ir netgi suteiks galimybę patiems išbandyti šį senovinį amatą.

Vėliau aplankysite nedidelį, tačiau turtingą muziejų, kuriame eksponuojami unikalūs rankų darbo dirbiniai: sidabro dekoracijos, autentiški vilkų kailio drabužiai, tradiciniai kilimai ir kiti amatininkų kūriniai. Vakare jūsų lauks nakvynė jaukiuose svečių namuose Kočkore, kur vakarą praturtins autentiškos kirgizų folkloro melodijos, leidžiančios dar giliau pajusti šios šalies dvasią.

Šiandien keliausite iki žydrojo Isyk Kulio ežero, esančio 1608 m virš jūros lygio aukštyje ir apsupto kalnų grandinės. Tai – antras didžiausias alpinis ežeras pasaulyje, vadinamas Centrinės Azijos perlu ir vietinių laikomas šventu. Dėl unikalaus kraštovaizdžio ir endeminės žuvų populiacijos, Isyk Kulio sritis yra įtraukta į UNESCO pasaulinį biosferos draustinių sąrašą. Ežero dugne randama juodojo ir pilkojo molio, kurie turi gydomųjų savybių, tad čia galima pasilepinti ir grožio procedūromis.

Pakeliui sustosite Bokonbajevo miestelyje, kuris garsėja iš kartos į kartą perduodamomis erelių medžioklės tradicijomis. Čia susitiksite su vietiniu medžiotoju, kuris papasakos apie šių didingų paukščių išmintį, medžioklės subtilybes ir ilgametę klajoklių tradiciją, kurioje žmogus ir erelis tampa neatskiriama komanda.

Vėliau aplankysite Pasakos kanjoną – gamtos stebuklą, kuriame raudonosios uolos suformavo neįtikėtinas, pasakiškas formas primenančias skulptūras. Šios vietovės peizažas atrodo tarsi iš kito pasaulio, todėl tai puiki vieta fotografijoms ir pasivaikščiojimams.

Po šio sustojimo keliausite į dar vieną gamtos perlą – Jeti Oguzo tarpeklį. Šis unikalus slėnis garsėja savo vešlia žaluma ir uolomis, iš kurių išsiskiria „Sudužusios širdies“ kalnas – vieta, apipinta vietinių legendomis.

Vakare atvyksite į Karakolį, kur jūsų lauks nakvynė viešbutyje.

 

Karakolyje aplankysite Dunganų mečetę, pastatytą kinišku stiliumi be jokių metalinių vinių. Ši architektūrinė retenybė stebina ne tik savo konstrukcija, bet ir ryškiaspalviais mediniais ornamentais. Vėliau užsuksite į senąją medinę stačiatikių cerkvę, menančią Karakolio istoriją ir kultūrų įvairovę.

Taip pat turėsite galimybę apsilankyti vietinėje mokykloje, kur susipažinsite su kasdieniu kirgizų vaikų gyvenimu ir švietimo sistema. Pamatysite, kaip mokiniai mokosi, ir sužinosite, kaip tradicijos ir šiuolaikinis ugdymas dera tarpusavyje. Tai puiki proga užduoti klausimus apie vietos kultūrą ir sužinoti, kaip jaunimas prisideda prie savo bendruomenės gerovės.

Iš Karakolio keliausite į išskirtinį ekologišką ūkį „Reina Kench“, kur ir praleisite naktį. Tai tikra gamtos oazė, žavinti nuostabiais peizažais, išskirtiniu žirgynu ir tvariu žemdirbystės bei gyvulininkystės modeliu.

Nakvynė svečių namuose-fermoje, kur jūsų lauks jauki, romantiška atmosfera ir tradicinis svetingumas.

Ryte išvyksite į vieną gražiausių Isyk Kulio ežero vietų – Grigorijevo tarpeklį. Ši vietovė yra nacionalinio parko dalis ir čia galėsite pasigrožėti didingais kalnais, kurių viršūnės uždengtos sniegu, o šlaitus puošia mėlyni ir žali pušynai. Tęsdami kelionę, keliausite palei šiaurinę ežero pakrantę link Cholpon Ata miestelio, kur aplankysite senovinius raižinius ant akmens, datuojamus apie 800 m. pr. Kr. Šie petroglifai, kuriuos daugiau nei prieš 2000 metų paliko šamanai, pasakoja apie senovės kultūrą ir tikėjimus. Taip pat aplankysite vietos etnografijos muziejų, kur susipažinsite su šios srities tradicijomis ir istorija. Vakare jūsų laukia poilsis kurorte ant ežero kranto.

Ryte jūsų laukia puikus pasiplaukiojimas laiveliu po Issyk Kulio ežerą. Galėsite atsipalaiduoti ir pasimėgauti gražiais kalnų ir ežero peizažais.

Vėliau važiuosite atgal į Biškeką. Pakeliui aplankysite Buranos bokštą, tai – XI a. pastatytas minaretas. Jei norėsite, galėsite užlipti į jo viršų ir pamatyti tą patį vaizdą, kurį matė patys Šilko kelio keliautojai. Buranos bokštas tarnavo kaip ženklas Didžiajame šilko kelyje, kad keliautojai žinotų, jog čia yra miestas ir vieta, kur galima pailsėti. Netoliese pamatysite Balbalų (akmeninių karių) muziejų po atviru dangumi. Šie antkapiniai akmenys atrodo kaip kariai, nes buvo pagaminti drąsių karių, žuvusių už Tėvynę, garbei. Nakvynė viešbutyje.

Po pusryčių pervežimas į oro uostą ir skrydis į Vilnių. Ačiū Kirgizijai!

Kelionės maršruto žemėlapis

Datos ir kainos

2025 09 02 -   2025 09 11

Gamtos ir kalnų mylėtojams

2090 EUR

+ skrydžių bilietai tik 690 EUR

Į kelionės kainą

  • Įskaičiuota
  • Neįskaičiuota
  • Svarbu
    • Apgyvendinimas: 5 nakvynės 3–4* viešbučiuose, 2 nakvynės svečių namuose ir 1 nakvynė  dvivietėse jurtose.
    • Maitinimas (8 pusryčiai, 3 pietūs, 5 vakarienės).
    • Lietuvio kelionių vadovo paslaugos.
    • Vietinio anglakalbio arba rusakalbio gido paslaugos.
    • Visos ekskursijos ir pramogos, nurodytos programoje bei įėjimo mokesčiai į numatytus objektus.
    • Pervežimai privačiu autobusiuku pagal programą.
    • Tarptautinių skrydžių bilietai 690 EUR su Turkish oro linijomis.
    • Maitinimas, nenurodytas programoje.
    • Papildomos pramogos.
    • Arbatpinigiai (apie 50 EUR).
    • Vienviečio kambario priemoka už viešbučius – 280 EUR.
    • Ankstyvas įsiregistravimas arba vėlyvas išsiregistravimas iš viešbučių.
    • Asmeninės išlaidos.
    • Kelionės draudimas.
  • Kelionė netinkama riboto judumo žmonėms.

Datos ir kainos

2025 09 02 -   2025 09 11

Gamtos ir kalnų mylėtojams

2090 EUR

+ skrydžių bilietai tik 690 EUR

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Deimantė

+37063444458 El. paštas

Laukiame Jūsų klausimų