Pagal pasirinktus kriterijus nieko neradome
Pietų Kaukazas ir Azerbaidžanas į keliautojų žemėlapius ir norimų aplankyti šalių sąrašus pakliūna ne taip dažnai. Bet tik todėl, kad mažai kas žino apie joje esančius niekur neregėtus gamtos reiškinius, įspūdingą architektūrą, daugiakultūrę istoriją, beprotiškai draugiškus kaukaziečius ir gardų maistą.
Keisti reiškiniai
Azerbaidžanas įsikūręs prie vakarinio Kaspijos jūros kranto, maždaug pusę šalies ploto užima kalnai, o aukščiausia šalies viršukalnė siekia 4466 m aukščio (Bazardiuziu kalnas). Kaspijos jūros Abšerono pusiasalyje stovi Atešgaho šventykla, kurią skirtingais laikotarpiais garbino tiek Zaratustros sekėjai, tiek induistai, tiek sikhai. Vieta unikali ir dėl čia natūraliai nuolat degančios liepsnos. Tačiau Azerbaidžane išvysite ir daugiau keistų gamtos reiškinių, pavyzdžiui, liepsnojančius Yanar Dag kalnus. Kalno šlaitas nuolat dega dėl po žeme esančių gamtinių dujų sąlyčio su oru, o liepsnų liežuviai siekia net 10 m. Nustebins ir Gobustano purvo vulkanai (iš 800 purvo vulkanų pasaulyje net 350 yra Azerbaidžane). Galimybė iš arti pažvelgti į gargaliuojančius skysto molio kraterius jus privers pasijusti tarsi kitoje planetoje.
Senoji ir naujoji sostinės
Senoji Azerbaidžano sostinė Šemacha įkurta prieš pustrečio tūkstančio metų, o IX–XVI a. buvo vienas gražiausių rytietiškų miestų pasaulyje. Nepaisant stiprių žemės drebėjimų, svarbus Šilko kelio miestas ilgus amžius sugebėjo išlaikyti savo svarbą šimtmečiais. Dabar mieste gyvena kiek daugiau nei 30 tūkst. žmonių, o bene įspūdingiausias objektas – X a. pastatyta antra pagal dydį Vidurio Rytuose Džiumos mečetė. O štai dabartinė Azerbaidžano sostinė Baku, įsikūrusi Kaspijos jūros pakrantėje, patrauks jūsų dėmesį kontrastais – nuo viduramžiškų statinių iki moderniausių stiklo ir plieno dangoraižių. „Liepsnos bokštai“ – bene įspūdingiausias futuristinės architektūros kompleksas, naktį sušvintantis 10 tūkst. LED lempučių. Bet tai ne viskas: Kilimų muziejaus pastatas – kilimo formos, o Nacionalinis muzikos ir menų centras atkartoja tautinio muzikos instrumento satos formą. Kas gali būti keisčiau ir įdomiau? Romantiškai pasivaikščioti Baku galėsite pakrante besidriekiančiu bulvaru, o istorijos mėgėjams siūlome nerti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą senamiestį su rūmais, mečetėmis, karavansarajais, bokštais ir aikštėmis.
Skanumynai, istorija ir įdomybės
Kelionėje į neatrastą Azerbaidžaną galėsite ir pasilepinti, pavyzdžiui, paragauti tradicinių vietos saldumynų – baklavų, šekerburų, badamburų ir kt. Skoniu neatsilieka ir tokie tradiciniai patiekalai kutabas ir dušberė. Kutabas – tai plonas lavašas su įdaru, paprastai ėriena su žolelėmis, o dušberė – sultinga mėsa įdarytų koldūnų sriuba, priversianti nuryti seilę. Verta užsukti ir į vietines vyno gamyklas.
Jei jums svarbiau sužinoti ką nors nauja nei pavalgyti, Azerbaidžanu nenusivilsite. Galėsite susipažinti su UNESCO saugomu kilimų audimo menu, pamatyti Gobustano uolų piešinius – petroflifus. Atokiame kalnų miestelyje Lahidže pasijusite tarsi atsidūrę paeityje, Gabaloje – vienoje iš svarbiausių Šilko kelio stotelių – prisiminsite legendinius karavanus, o Šekyje sužinosite, kaip XIX a. miestas buvo tapęs tarptautiniu šilko gamybos centru.
Azerbaidžanas nepaliks abejingų, o „Travel Planet“ kelionių vadovai padarys viską, kad kelionė į Azerbaidžaną būtų kupina įspūdžių, o jūs atsipalaiduotumėte ir pamiltumėte šį tolimą kraštą.
Daugiau įspūdžių iš kelionės po Azerbaidžaną rasite čia.
Jei nerandate sau tinkamos datos, ar norite kitokio maršruto, nei siūlome - parašykite mums!