Ką koronavirusas reiškia keliautojams?

Blogas

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Gabrielė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 08919

Klauskite

Dalintis:

Kaip koronavirusas įtakoja keliones? Kaip saugotis, ar verta atšaukti savo kelionių planus?

Tikriausiai girdite daug naujienų dėl koronaviruso ir gali kilti klausimų, ar verta atšaukti keliones, kaip likti saugiems keliaujant.

Naujausios žinios tokios, kad Pasaulio Sveikatos Organizacija (PSO) vakar po Ekstremalių situacijų komiteto susitikimo paskelbė, kad skelbiama ektremali padėtis, tačiau nėra rekomenduojama riboti keliones. Ekstremali padėti nereiškia, kad virusas išplito po visą pasaulį, o tik tai, kad visos valstybės turi imtis papildomų saugumo priemonių - laiku diagnozuoti, stebėti keliautojus oro uostuose, dalintis informacija ir tokiu būdu užkirsti kelią viruso plitimui.

Nerekomenduojama vykti į tuos Kinijos rajonus, kuriuose plinta naujo koronaviruso sukelta pneumonija. Taip pat yra apribotas šiuose rajonuose gyvenančių žmonių bei turistų išvažiavimas – tai reiškia, kad išvykstantys žmonės yra tikrinami, ar nėra užsikrėtę šiuo virusu. Kai kurios šalys atšaukia visus skrydžius į Kiniją. Dauguma aviakompanijų leidžia keisti aviabilietų į Kiniją datas ar susigrąžinti pinigus už keliones, vykstančias iki 2020 vasario 29 dienos. Dėl tolimesnių laikotarpių bus informuojama vėliau.

Svarbu žinoti tai, kad šis koronavirusas yra pagydomas. Svarbu stebėti save ir laiku kreiptis į gydytojus. Dažniausiai pasitaikantys koronaviruso simptomai yra panašūs į gripą – karščiavimas, kosulys, dusulys ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Siekiant išvengti užsikrėtimo, rekomenduojama imtis tų pačių saugojimosi priemonių, kaip ir nuo sezoninio gripo – pvz. dažniau plautis rankas ir žmonių susibūrimo vietose (ypač oro uostuose ir lėktuvuose) dėvėti medicinines kaukes.