Laužome mitus apie Jungtinius Arabų Emyratus

Blogas

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Gabrielė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 08919

Klauskite

Dalintis:

Apie kelionių mitus rašau nemažai. Vienos šalys jų turi mažiau, o kitos itin daug. Prie pastarųjų tikrai galima priskirti ir Jungtinius Arabų Emyratus.

Jungtiniai Arabų Emyratai - tai tik puikybė

Auščiausias pasaulio pastatas (Burj Khalifa), didžiausias pasaulio prekybos centras (Dubai Mall), didžiausias kilimas (Šeicho Saido mečetėje Abu Dabyje). Jau nekalbant apie įvairiausius rekordus kaip kad didžiausia pasaulio vėliava iš pieštukų ar iš teniso kamuoliukų, didžiausia instaliacija iš gyvų gėlių ir taip toliau ir panašiai. Atrodo, kad tiek šalį valdantys šeichai, tiek ir visi vietiniai gyventoja serga toli pažengusia didybės manija ir turi įrodyti pasauliui, kad yra patys geriausi. O žinote, jie ir yra geriausi.

Kai žmonija įsikurs Mėnulyje ar Marse - kolonijas ten tikrai statys žmonės iš Jungtinių Arabų Emyratų. Juk jiems nieko nereiškia saloje pasodinti 2,5 milijono medžių (prie kiekvieno nuvesta šlangelė su vandeniu, pompuojamu čia ~10 km iš žemyno povandeniu vamzdžiu), atvežti čia tūkstančius įvairių gyvūnų, ypač nykstančių rūšių ir sukurti Afrikos safario kopiją. Beje, būtent šioje saloje šeichas Saidas sukvietė kitų emyratų šeichus derėtis dėl šalies jungimo sutarties, tad kodėl gi jos nepavertus nykstančių gyvūnų rezervatu?

Dar vienas man itin didelį įspūdį palikęs projektas - Qasr Al Sarab sukurta oazė Liva dykumoje. Šis Anantaros viešbutis pastatytas pagal seno Al Ain forto, tokio svarbausšalies istorijai, pavyzdį. Projektas Abu Dabio emyratui kainavo 5 milijardus (ne milijonus!), bet šis skaičius tikrai dar neatspindi to, kaip ten jautiesi!

Visa šalis, o ypač Dubajus, pilnas naujų projektų. Statybos čia vyksta kai kada ir naktimis, mat iki Expo 2020 tikrai dar reikia daug ką nuveikti. Dubajus, priešingai nei kiti šeši Emyratai beveik nebeturi naftos, tad jau senokai priėmė drąsų sprendimą vystyti turizmą ir jau senokai įsiveržė į pasaulio lyderius pagal atvykusių turistų skaičių.

Šiais metais Jungtiniams Arabų Emyratams sukanka 45 metai ir negalima nesižavėti, kaip čia viskas pasikeitė per tokį trumpą laiką. Susikūrus JAE čia gyveno vos 200 tūkstančių tarpusavyje nelabai sutariančių žmonių, dabar piliečių skaičius išaugęs iki 1 milijono, na o atvykėlių yra beveik 10 milijonų. Mes šiek tiek paniekinamai sakome, kad šalis neturi senosios istorijos, kad viskas tik dėl to, kad jiems pasisekė atrasti aukso (oinaftos) gyslas. Bet su naftos pinigais galima gi buvo pasielgti visaip, o čia jie buvo panaudoti su vizija ir su gera fantazija. Laimėjus loterijoje visada yra didelė riziką pinigus tiesiog iššvaistyti, o JAE labai pasisekė, kad jų lyderiai nesusigrobė visko sau, neišvaistė dykumos vėjuose, o sukūrė unikalius projektus, kurie tikrai gali nustebinti ir daug mačiusius keliautojus. Jei mes žavimės senoviniais pastatais Peru ar Kambodžoje, lygiai taip pat nuostabą kelią ir naujosios technologijos, o ypač –žmonių, sukūrusių juosberibė fantazija.

Jungtiniuose Arabų Emyratuose reikia rengtis labai kukliai

Gerai, aptarkime dabar tai, kiek yra reguliuojamas vietinis gyvenimas. Juk dažnas apie Emyratus galvoja, kaip apie itin konservatyvią šalį, kuri moterys turi vaikščioti itin kukliai apsirengusios, o gyvenimą čia reguliuoja griežtas šariato įstatymas. Iš dalies taip, vietiniai piliečiai negali elgtis kaip panorėję, tuoktis su kuo nori. Jų gyvenimas kartais primena paukštelius auksiniame narvelyje, kai tam tikros privilegijos gaunamos tik dėl to, kad pasisekė gimti tinkamoje vietoje (nemokamas mokslas bet kurioje pasaulio mokslo įstaigoje, dosnios dovanos vestuvių proga ir t.t.), mainais į paklusnumą islamo ir šeichų nustatytoms taisyklėms. Bet visa tai tikrai netrukdo turistams. Tikrai ne daugiau nei bet kurioje katalikiškoje ar budistinėje šalyje, kur negalima labai išsinuoginti ar šlaistytis išgėrus ir demonstruoti nepagarbą vietos tradicijoms. Yra, žinoma, ir konservatyvesnių šalies vietų, tačiau dengti galvą ar dėvėti žemę siekiančias uždaras sukneles reikia tik lankantis mečetėse.

Jungtiniuose Arabų Emyratuose draudžiamas alkoholis

Taip, viename iš septynių EmyratųŠaržojealkoholis yra draudžiamas ir viešbučiuose, tačiau visur kitur tikrai galėsite užsisakyti mėgstamo gėrimo, rasite (tiesa ne visur) ir viskas įskaičiuota planų. Na, o jei nuspręsite čia persikelti gyventiapribojimų jau teks patirti daugiau, mat parduotuvėse alkoholio bus galima įsigyti limituotai.

Nuo kondicionierių tikrai sušalsi

Šiam mitui, matyt, pasidaviau labiausiai ir pati. Į lagaminą atsigulė megztukas ir net keli šaliai, mat visur, kur tik tenka susidurti su šaltą orą pučiančiais kondicionieriais ir dideliais temperatūrų skirtumais lauke ir vidujeten iš karto peršalimo ligos, taip nemaloniai gadinančios bet kurią kelionę. Nepaisant to, kad JAE gegužės mėnesį dieną įkaisdavo iki 38, o dykumoje net ir iki 42 laipsnių, nepaisant to, kad patalpos tikrai visur vėsinamosjokių peršalimo simptomų. Visų pirma, nėra didelio tiesioginio pūtimo, o gal jau ir patys kondicionieriai yra patobulinti taip, kad atitiktų aukštus vietos standartus. Tiesa, ir karštis sausas yra tikrai lengviau pakeliamas, tad nebijokite keliauti ir, tarkim, balandžio, gegužės ar rugsėjo mėnesiais. Sunkesnis laikas būna tik tada kai į JAE ateina drėgmė - t.y. vasaros metu. Na, o sausis ir vasario mėnuo kartais gali būti vėsoki 20 - 25 laipsniai dienomis.

Arabų kraštuose nepatinka keliauti dėl vietinių priekabumo

Keliaujant Jungtiniuose Arabų Emyratuose labai nedaug kur susidursite su įkyriais siūlymais kažką pirktigal tik vietiniame prieskonių turguje. Visur kitur priešingaimaloniai šypsosis arba tik kukliai paklaus, ar reikia padėti. Kai su kolege vakare nusprendėme šiek tiek pasivaikščioti dangoraižių šviesose ir paklausėme kelio, teko savo planus keisti, mat į norimą vietą buvome nuvežtos. Jungtiniai Arabų Emyratai patenka į saugiausių pasaulio šalių dešimtuką ir keliauti čia tikrai malonu.

Ko važiuoti į Jungtinius Arabų Emyratus?

Labai daug žmonių važiuoja į JAE pirmiausiai ilsėtis. Neblogas pajūrys, daugybė įvairiausių viešbučių, puikus maistas, aptarnavimas ir pakankamai lengvai „vartojamų“ pramogųprekybos ir pramogų centrai. Dabar JAE taip pat stiprina ir rimtesnės kultūros linijąčia netrukus atsidarys Gugenhaimo ir Luvro filialai, statomi specialūs teatro ir cirko spektakliai, vyksta pasaulinių žvaigždžių koncertai. Visa tai lengva sužinoti tik planuoti reiktų iš anksto.

Vienas pažįstamas išgirdęs mano susižavėjimą patirtimi dykumoje paklausė, o ką gi ten veikti? Dykuma visiems atrodo tik tuščia ir karšta. Bet jei dykumą gali suderinti su tam tikra prabangadideliu lauko baseinu su specialiais šešėliais ant vandens, puikiu spa, geru maistu ir įvairiomis pramogomis (pasivažinėjimas džipais per dideles kopas, kur vyksta ir Abu Dhabio ralis, pasislėpusios dykumos gyvūnijos paieška ar šaudymas iš lanko)laikas tikrai neprailgs. O tai, kad dykuma yra itin stipri vieta, supras tik tie, kurie čia jau pabuvojo.

Tai dėl ko tikrai nuoširdžiai rekomenduočiau atvykti į Jungtinius Arabų Emyratusdėl galimybės pasimėgauti ir pasilepinti. Pasaulyje kai kurios vietos turi būti išbandomos prabangiai, nes tokia yra jų stiprioji pusė. JAE moka tai prabangai suteikti dar daugiau vertės, ypač, jei atsakingai pasirinksite vietas ir viešbučius. Jei nesinori kartu su savo puikiu vaizdu į jūrą matyti ir greta vykstančių statybų, nemėgstate triukšmingų paplūdimiųreikia rinktis atsargiai ir kartais net garsus viešbučio tinklo vardas neapsaugos nuo netikėtumų.