Kokios izoliacijos taisyklės, grįžus iš užsienio?

Blogas

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Gabrielė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 08919

Klauskite

Dalintis:

Kada reikia izoliuotis grįžus iš užsienio, o kada ne. Tai lemia situacija šalyje iš kurios atvykstama bei asmens gautas covid-19 testas.

Dabar šalys šviesoforo principu skirstomos į atskiras kategorijas: žalios, geltonos, raudonos ir pilkos spalvos grupes, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją jose. Ką reikia žinoti apie atnaujintą izoliacijos tvarką keliautojams?

Atvykstantiesiems iš žaliosios zonos jokie ribojimai netaikomi. Ribojimai taikomi į Lietuvą atvykstantiems tik iš raudonosios ir pilkosios zonų: toliau skiriama izoliacija, ARBA prašoma turėti atlikto koronaviruso testo neigiamą rezultatą.

Ne seniau kaip 48 val. prieš skrydį atliktas koronaviruso testas ir gautas jo neigiamas atsakymas leidžia sugrįžus į Lietuvą išvengti saviizoliacijos. Testą galima atlikti ir sugrįžus į Lietuvą. Tokiu atveju, jums saviizoliuotis reikės tik kol gausite neigiamą testo atsakymą. Gavus neigiamą testo rezultatą, 10 dienų nuo grįžimo/atvykimo į Lietuvą rekomenduojama apriboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių, nerekomenduojama lankytis žmonių susibūrimo vietose, dirbantiems asmenims – rekomenduojama vykti tik į darbą ir namus.

Visi į Lietuvą vykstantys keleiviai dar prieš skrydį privalo užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) formą.