Pažintinė kelionė į Ugandą

Jūsų pasirinktomis datomis
Individuali kelionė

Gamtos mylėtojams

nuo 3560 Eur

+ aviabilietas
Išskirtinė kelionė į Ugandą laukinės gamtos mylėtojams. Kelionėje ne tik tradiciniai Afrikos safariai, bet galimybė susitikti su įdomiosiomis žmogbeždžionėmis!  • Be "tradicinių" Afrikos safarių gyvūnų – liūtų, dramblių, begemotų, gazelių, zebrų, žirafų ar krokodilų iš arti susipažinsite net su dvejomis didžiųjų žmogbeždžionių rūšimis šimpanzėmis ir gorilomis;
  • Kelionė komfortabili, apsistosite geruose viešbučiuose ir lodžijose;
  • Kelionės kaina 1 asmeniui priklausomai nuo keliautojų skaičiaus: 6 asmenys - 3560 EUR 4 asmenys - 3860 EUR 2 asmenys - 4750 EUR

Skrydis su persėdimu į Entebės oro uostą. Į jį atvyksime 4 val. ryto, pervežimas į paprastą viešbutį netoli Kampalos. Nakvynė viešbutyje.


Pailsėję ir papusryčiavę pradedame savo pažintį su egzotiškąja Uganda. Paliekame šalies sostinę ir važiuojame link nacionalinio Murchison krioklių parko, pro langą stebėdami aktyvų gyvenimą. Pakeliui užsuksime į Ziva raganosių draustinį, susipažinsime su šiais gyvūnais. Nors jie garsėja savo bjauriu charakteriu ir greičiu, tačiau vaikščioti parke kartu su vietiniais reindžeriais tikrai saugu. Vakare pasieksime Nilą. Po įspūdžių kupinos dienos vakarienė ir nakvynė lodžijoje.


Papusryčiaujame ir vykstame į šiaurinę parko dalį deltą, kurios dalys pavadintos gyvūnų pavadinimais: Žirafa, Liūtas, Dramblys, Buivolas, Antilopė. Be šių gyvūnų turėsime galimybę pamatyti babuinus, afrikinius karpočius ir daugybę paukščių. Pietūs - piknikas pakeliui. Vėliau plauksime laivu į žemutinę krioklių dalį. Tai patirtis, kurios neužmiršite ilgai – didžiuliai Nilo krokodilai, besimaudantys begemotai, driežai, drambliai ir kiti gyvūnai. Užkopę į viršų stebėsime, kaip galinga Nilo srovė sutelpa į nedidelį tarpą tarp uolų, grėsmingai pavadintą Velnio gerkle. Vakarienė ir nakvynė lodžijoje.


Po pusryčių  vykstame į nacionalinį Kibale miškų parką, kuris vietinių vadinamas tiesiog šimpanzių namais. Tai vienintelė vieta šalyje ir visame pasaulyje, kurioje yra tokia didelė šių primatų populiacija ir galite būti garantuotas, jog tikrai išvysite šiuos mielus gyvūnus natūralioje aplinkoje. Pietūs – piknikas pakeliui ir laisvas laikas atsigauti po ilgos kelionės. Vakarienė ir nakvynė lodžijoje.


Ankstyvi pusryčiai ir vykstame į Kanyanchu turizmo centrą, kur mums papasakos apie šimpanzių sekimą ir jaukinimą. Nenustebkite, jei sutiksite savo kelyje primatų, kurie jau yra pripratę prie žmonių ir mielai bendrauja su jais. Kibali pasižymi floros ir faunos įvairove – be šimpanzių, čia gyvena trylika kitų rūšių primatų įskaitant L'Hoest, raudonąsias Colobus beždžiones, mėlynąsias beždžiones, juodaveides Markatos beždžiones, pilkąsias mangabi, pottos, o taip pat ir babuinus. Vaikščiosime pavėsingais miškų takais, kuriuose stebėsime įvairius augalus bei ant jų tupinčius  įvairiaspalvius drugelius. Tie, kurie mėgsta ornitologiją – galės grožėtis paukščiais, jų čia daugiau nei 330 skirtingų rūšių. Nacionalinis Kibali miškų parkas yra tapęs namais ir retai dramblių rūšiai – jie mažesni ir plaukuotesni, nei jų giminaičiai gyvenantys savanose. Taip pat miške gyvena dešimtys antilopių rūšių, didžiųjų kiaulių rūšis, buivolai ir begalė kitų gyvūnų. Šiandien pietausime Tinka namuose, kur ragausime tradicinio afrikietiško maisto bei stebėsime kaip jis ruošiamas, taip iš arčiau susipažinsite su nacionaline Afrikos virtuve. Po pietų vaikščiosime Bigodi pelkynų takais bei artimiau susipažinsime su ten gyvenančiomis paukščių ir beždžionių rūšimis. Vakarienė ir nakvynė lodžijoje.


Po pusryčių vykstame į Nacionalinį karalienės Elžbietos parką, į jį pateksime per Šiaurinių kraterių teritoriją – tai kvapą griaužiantis peizažas su skaidriais ežerais bei įvairiaspalvėmis pievomis, kurios žaliuoja kraterių slėniuose. Nacionalinis karalienės Elžbietos parkas gali pasigirti vienu didžiausiu biologinės įvairovės reitingu pasaulyje. Jame galima surasti visko nuo savanų iki miškų, tankias pelkes, kraterinius ežerus. Čia gyvena beveik 100 skirtingų rūšių buivolų, begemotų, leopardų, liūtų, net 606 rūšių įvairiausių paukščių – tarp jų tokios retos rūšys kaip karinis erelis, Verreaux’s erelinė pelėda, Afrikinis skimeris. Apsistosime lodžijoje ir papietausime. Vėliau safaris po parką tad galėsime patikrinti savo žinias ir atsakyti į klausimą su kiek naujų gyvūnų rūšių susipažinome. Vakarienė ir nakvynė lodžijoje.


Šį rytą pradedame anksti – stebėsime į savo slėptuves po nakties grįžtančius gyvūnus: dramblius, begemotus, liūtus, leopardus, hienas, dryžuotuosius šakalus, bei kitus motinos gamtos sukurtus gyvius. Paskui grįžtame pailsėti ir papietauti į lodžiją. Vėliau mėgausimės dviejų valandų trukmės plaukimu Kazinga kanalais ir Edvardo ežeru. Plauksime vietomis, kuriose yra didžiausia hipopotamų, dramblių ir buivolų koncentracija. Vakarienė ir nakvynė lodžijoje.


Ši diena bus skirta pietinei parko daliai, kuri yra žinoma kaip Ishasha. Anksti ryte išsiregistruojame iš lodžiojos keliaujame per parką šiandienos tikslas pamatyti laipiojančius liūtus. Be abejo pamatysime ir kitus gyvūnus 🙂 Po pietų 4 valandų pervažiavimas į Bvindi nacionalinio parko prieigas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje. 


Po pusryčių, lydimi gido vyksime į parko informacinį centrą, kur specialistas suteiks instruktažą, kaip nacionaliniame parke elgtis su švelniais gigantais – kalnų gorilomis. Tiksliai pasakyti, kiek užtruksime stebėdami gorilas sunku, viskas priklauso nuo šių žmogbeždžionių judėjimo. Patartina į šį žygį stebėjimą pasiimti daug geriamo vandens. Ši veikla kiek varginanti, nes teks vaikščioti stačių kalvų takeliais. Taip pat rekomenduotina avėti patogius žygio batus, pirštines bei ilgas kelnes ir marškinius ilgomis rankovėmis. Po pietų, jei dar turėsime energijos, eisime į kaimelį pamatyti, kaip gyvena vietiniai žmonės. Vakarienė ir nakvynė svečių namuose.


Po pusryčių susiruošiame ir keliaujame link Mburo ežero nacionalinio parko, kur turėsime galimybę pamatyti zebrų kaimenes. Šiandien važiuosime Ugandos sritimi, kuri dėl savo kalnų ir slėnių yra vadinama Afrikos Šveicarija. Šis parkas yra Tanzanijos lygumos tęsinys, kurioje gyvena didelės kaimenės impala, eland, zebrų ir kitų kanopinių gyvūnų. O jei mėgstate stebėti paukščius – tai viena geriausių vietų, kurioje galima stebėti medšarkes ir Afrikines palėdas. Vakarienė ir nakvynė lodžijoje.


Šiandien rytą pradėsite ankstyvu pasivaikščiojimu po parką, vėliau sugrįšime į lodžija, papusryčiausime ir vyksime į Kampalą. Trumpam sustosime kirsdami pusiaują. Vakare pasieksime Viktorijos ežerą. Atsisveikinimas su Uganda ir naktinis skrydis namo. Vilniu pasieksite 12 kelionės dieną.Į KELIONĖS KAINĄ


  • Apgyvendinimas ir pilnas maitinimas;
  • Visi pervežimai;
  • Visi įėjimo mokesčiai;
  • Nacionalinio parko leidimas stebėti gorilas (700 USD);
  • Nacionalinio parko leidimas stebėti šimpanzes (200 USD).


  • Tarptautinis skrydis (kaina nuo 660 eur);
  • Ugandos viza, gaunama atskridus (50 USD);
  • Draudimas;
  • Asmeninės išlaidos.


  • Asmeninės išlaidos.
  • Kelionės draudimas.


KELIAUTOJŲ ATSILIEPIMAI

Neabejodama nominuoju šią kelionę savo Geriausių gyvenimo kelionių kategorijoje!

Prieš savaitę grįžau iš kelionės po Ugandą (kelionė vyko 2021 m. liepą). Ir vis dar negrįžau :) Išgyventos emocijos ir patirti jausmai bei įspūdžiai buvo ir liko tiek stiprūs, kad vis dar „nesiarchyvuoja“, yra labai gyvi ir visa galva vis dar esu Afrikoje. Kvapą gniaužė peizažų grožis – kaskart žvilgsniui pasileidus per savaną tolyn link horizonto man norėjosi niūniuoti Keistuolių „OOOOO Manoji Afrika!!!“ :) Prieštaringi jausmai apimdavo keliaujant per šalį ir žvelgiant į vietinių žmonių gyvenimą – žmonės gražūs, mano akiai net egzotiški, gyvenimas paprastas, „arti žemės“, bet skurdo visgi daug. Na, o užvis labiausiai ir stipriausiai jaudino laukinių žvėrių artumas – kai esi laukinėje gamtoje tik per keletą-keliolika metrų nuo raganosių, šimpanzių, liūtų, žirafų, dramblių, begemotų ar gorilų. Ugandos nacionaliniai parkai knibžda gyvybe! Didžiausias ačiū kelionės vadovei Gabrielei ir gidui Farouk, kad dėka savo žinių, išmanymo ir patirties sukūrė nuostabią ir subalansuotą kelionę po Ugandą. Sunkesnes pervažiavimų dienas keitė dienos su tooookia gausybe įspūdžių, kad man atmintyje liko tik faktas, jog tie pervažiavimai buvo :) Viskuo buvo pasirūpinta, visi kausimai atsakyti ir visa programa įvykdyta. Na, ir negaliu nepadėkoti bendrakeleiviams. Malonus bendravimas, įdomūs pasakojimai ir humoro fejerverkai sukūrė šiltą bendrumo atmosferą, dėl to kelionė tapo dar įsimintinesne. Ačiū! Neabejodama nominuoju šią kelionę savo Geriausių gyvenimo kelionių kategorijoje! Ir lygiai taip pat neabejodama rekomenduoju keliauti į Ugandą su Gabriele

Nida Zdanienė (Uganda)

Tai buvo pati įspūdingiausia kelionė.
Dėkui už puikią kelionę po Ruandą-Ugandą. Tai buvo pati įspūdingiausia kelionė. Vietinis gidas Farouk buvo tobula profesionalumo, žinių, subtilumo, nuoširdumo ir šilto bendravimo dermė. Ypatingas dėkui Gabrielei!! Džiaugiuosi už Tave ir už tai, kiek džiugesio dovanoji savo darbu kitiems!

Agnė ir Mindaugas Sipavičiai

Prieš kelias dienas grįžome iš Ugandos. Tai buvo taip seniai išsvajota ir išlaukta mano pirmoji kelionė po „tikrąją“ Afriką, po kurios pajutau, kaip lengva įsimylėti šį žemyną, ir, panašu, būsiu ilgam susirgus „Afrikos liga“. Kelionė buvo idealiai subalansuota prisiekusiems gamtos mylėtojams – šventė akims ir ausims: visą parą netylantys paukščių ir kitų gyvių orkestrai, ir pagaliau natūralioje savanų aplinkoje pamatyti didieji ir mažieji Afrikos žvėrys iki tol regėti tik knygose ar dokumentiniuose filmuose. Šioje kelionėje labiausiai būtent tai ir patiko, kad kasdien stebėjome žvėris jų natūralioje laukinėje aplinkoje. Kad išvystume gorilas, mūsų vietiniams vedliams teko mums skinti kelią mačete pro džiunglių mišką, kol pagaliau jas pamatėme iš arti – tad viskas tikra ir natūralu. Grįžau namo su gerokai išvalytomis mintimis, pasisėmus energijos ir įkvėpimo. Didelis AČIŪ Gabrielei už nepakartojamą įsimintinų įspūdžių kelionę!!!

Agnė Mierkytė

Prabėgo kelios dienos po kelionės po Ugandą, bet patirti įspūdžiai ir emocijos tik stiprėja su kiekviena diena. Pagrindinis motyvas kodėl rinkomės šią šalį buvo noras įsilieti į laukinę gamtą, pajusti jos harmoniją ir didybę. Visa tai gavome daugiau nei 100%. Kas dar labai nustebino ir sužavėjo tai ŽMONĖS, o ypač moterys (grakščios, gražios ir nežiūrint visos sunkios ant savo gležnų pečių tempiamos naštos, išdidžios) ir vaikai (murzini, basi, bet su šypsena nuo ausies iki ausies). Ačiū "Travel Planet" vadovei Gabrielei už puikiai suorganizuotą kelionę.

Arvyda Kavaliauskienė

KELIONĖS UŽKLAUSA

Jei nerandate sau tinkamos datos, ar norite kitokio maršruto, nei siūlome - parašykite mums!