Pirmiausia tai puikiai sudėliotas kelionės maršrutas, be galo komunikabilus ir profesionalus gidas, laisvai kalbantis kinų ir anglų kalbomis. Aišku, didžiulis prioritetas - nedidelė, kompaktiška 12 žmonių grupė.
Praėjo jau daugiau nei 2 savaitės nuo nuostabios ir egzotiškos kelionės į Kiniją. Įspūdžiai pradėjo dėliotis į lentynėles, nors įvertinti tai, ką matėme, labai sunku. Sunku ne dėl pačios kelionės, o dėl to, ką patyrėme, ką pamatėme ir sužinojome.
Pirmiausia tai puikiai sudėliotas kelionės maršrutas, be galo komunikabilus ir profesionalus gidas, laisvai kalbantis kinų ir anglų kalbomis. Aišku didžiulis prioritetas - nedidelė, kompaktiška 12 žmonių grupė, kuri greitai rado bendrą kalbą tiek tarp savęs, tiek ir su gidu.
Kas pirmiausia nustebino susipažįstant su pačia šalimi? Pirmiausia - saugumas. Gal būt tai kiek nervino iš pradžių, kai į kiekvieną metro traukinį, muziejus, oro uostus, geležinkelio stotis esi patikrinamas, peršviečiamas bagažas, įskaitant rankines, kiekvienoje sankryžoje stovi kameros, fiksuojančios autotransporto priemonių judėjimą ir fotografuojančios vairuotojus. Tačiau vėliau pradedi galvoti, kada Kinijoje buvo teroristinių išpuolių ir randi, kad nepameni tokių. Prie visų tų priemonių greitai priprantama ir priimame kaip natūralų dalyką. Labai nustebino švara. Niekur nepamatysi jokių šiukšlių, dulkių ar netvarkos (lietuvaičiams reiktų pasimokyti). Klausant kinų gidų susidaro nuomonė, kad jie nori būti „dideli“ visame kame. Didžiausias pasaulyje stiklo tiltas, didžiausias pastatas Šanchajuje, greičiausias traukinių judėjimas (Iki 350 km/val.) ir t.t.
Ir dar – praėjo visai nedaug laiko nuo perėjimo į rinkos ekonomikos sąlygas ir rezultate kinai jau neįsivaizduoja gyvenimo be mobiliųjų technologijų. Visas gyvenimas – nuo 70 metų senelio iki paauglių sukasi aplink mobiliuosius telefonus. Čia ir mokėjimas už pirkinius, metro bilietas, asmens identifikatorius, bankininkystė ir t.t. Mes didžiuojamės savo turimomis technologijomis, tačiau susidarė įspūdis, kad iki jų mums dar toli...
Daugelis iš keliautojų buvome skaitę apie nuostabius Kinijos gamtos paminklus, tačiau tai ką pamatėme neįmanoma aprašyti ar parodyti nuotraukose. Didžioji kinų siena, Avataro kalnai, Molinė kariuomenė, Uždraustasis miestas, Dangaus šventykla Pingan miestelio ryžių terasos, plaukimas plaustais Yulong upe – tai reikia pamatyti, pajausti, išgyventi.
Negalima nepaminėti ir urbanistikos bei architektūros „fokusų“. Jau minėjome, kad kinai nori būti „dideli“. Jei sakoma, kad vykstame į kaimelį, tai kinų supratimu reiškia nuo 500 tūkst. iki 1 mln. gyventojų turinčią gyvenvietę, o miestai – Pekinas ar Šanchajus – virš 20 mln. gyventojų turintys miestai. Tačiau nematėme jokio chaoso gatvėse, transportas sutvarkytas estakadomis (aukštais), plačiai išvystytas metro ir traukinių tinklas.
Aišku negalima nepaminėti Šanchajaus dangoraižių, nuostabaus miesto vaizdo iš apžvalgos bokšto ir naktinių panoraminių miesto vaizdų. Tai REIKIA pamatyti.
O kur dar egzotiški maisto patiekalai, malonios „kančios“ valgant su lazdelėmis ir nuostabių nuostabiausia karka prieš vykstant namo.
Ko gero išsakysiu visos grupės nuomonę, kad mūsų šaunusis gidas Vytis parodė mums ne tik programinę kelionės pusę, bet ir tai kas nebuvo įrašyta programoje. Ačiū jam už tai. Manome, kad Travel Planet puikiai įvertino galimybę susipažinti su šalimi ribodama grupės narių skaičių. Ačiū Travel Planet vadovams ir kelionės organizatoriams už puikią galimybę per 2 savaites pažinti šią egzotišką šalį ir aišku neįmanoma visko išdėstyti trumpame rašinėlyje. Mūsų patarimas – KELIAUKITE ir PAŽINKITE. O manome, kad Travel Planet tikrai pasirūpins , kad jūsų siekiai išsipildytų.
Iki ateinančių kelionių!
Dalė ir Romualdas Kasperavičiai