Šiame kelionės maršrute sutilpo dvi skirtingos Argentinos. Jos abi nuostabios, bet tikriausiai negalėtų būti labiau skirtingų šalių, nei Šiaurės ir Pietų Argentina. Ir jas abi tikrai verta pažinti.
Šiame kelionės maršrute sutilpo dvi skirtingos Argentinos. Jos abi nuostabios, bet tikriausiai negalėtų būti labiau skirtingų šalių, nei Šiaurės ir Pietų Argentina. Ir jas abi tikrai verta pažinti.
Skrydžiai. Atvykimas į Buenos Aires. Pervežimas į viešbutį. Laisvas laikas Buenos Airėse. Buenos Airės – šarmingas miestas, kurį puošia elegantiška europietiška architektūra, o gyvybės įkvepia jausmingas argentinietiškas charakteris. Kažkada buvęs jaukus miestukas, Buenos Airės dabar milijoninis metropolis, tačiau tam tikruose miesto rajonuose vis dar jaučiama senoji intymi miesto dvasia. Po pietų – pirma pažintis su Buenos Airėmis. Apsilankome senajame rajone San Telmo, klaidžiojame spalvinga gatve Kaminito (Caminito), dar vadinama muziejumi po atviru dangumi, stabtelime pagrindinėje „politinėje“ aikštėje „Plaza de Mayo“ ir nužvelgiame balkoną, iš kurio garsioji Evita mojavo tūkstančiams gerbėjų bei pažindinamės su kitomis svarbiomis miesto vietomis. Nakvynė Buenos Airėse.
Diena Buenos Airėse. Ryte lankomės tradiciniame Buenos Airių senamiesčio turguje, kuris šurmuliuoja kiekvieną sekmadienį San Telmo gatvėse (tik sezono metu: spalio – vasario mėn.). Turguje prekeiviai siūlo įsigyti įvairių suvenyrų, antikvarinių prekių, gatvės meno kūrinių, juvelyrinių dirbinių ir kt. Šis turgus įdomus ne tik ketinantiems ką nors įsigyti, bet ir besidomintiems gyvąja miesto dvasia – čia ne tik prekiaujama, bet ir po atviru dangumi koncertuoja gatvės muzikantai, savamoksliai aktoriai vaidina įvairias kasdienio gyvenimo scenas. Po pietų – apsilankymas Rekoletos kapinėse (Cementerio La Recoleta), kur yra palaidota garsiausia Argentinos "ikona" Eva Peron ir daug kitų garsių argentiniečių. Rekoletos kapinės – tarsi miestas mieste: užima beveik 6 hektarų plotą, ir išsiskiria dideliais antkapiniais pastatais. Kapinės puoštos įmantriomis skulptūromis, skirtomis įamžinti garsiausiems Argentinos žmonėms, palaidotiems šiose kapinėse. Beje, 2013 metais CNN įtraukė Rekoletos kapines į gražiausių pasaulio kapinių 10-tuką – tad, būnant Buenos Airėse, beveik būtina čia apsilankyti. Vakare apsilankysime „milongoje“ (kavinė–klubas, kurioje paprasti vietiniai gyventojai šoka tango). Galima papildoma pramoga – tango šou* (profesionalių tango šokėjų pasirodymas). Antra nakvynė Buenos Airėse.
Skrydis į Saltą – kolonijinį miestelį Argentinos šiaurės vakaruose, Andų kalnų papėdėje. Saltą garsina netoliese plytinčios spalvingos kalvos, kolonijinė architektūra, folklorinė muzika ir... kaip teigia dauguma argentiniečių – pačios skaniausios „empanados“ (tradiciniai pyragaičiai su įvairiais įdarais) šalyje. Be to, būtent šiaurinėje Argentinoje išlikusi didžiausia senųjų gyventojų (indėniškos kilmės) bendruomenė, todėl čia bus galima pamatyti bei nusipirkti ir spalvingų indėniškų suvenyrų, kurių nelabai rasite Buenos Airėse ar kitose šalies dalyse. Po pietų – pasivaikščiojimas spalvingame Saltos miestelyje bei pasikėlimas į San Bernardo kalną, iš kurio atsivers vaizdai į apačioje plytintį miestą bei jį supančias kalvas. Laisvas vakaras Saltoje. Turintys noro ir energijos, galės apsilankyti tradicinėje Saltos „penjoje“* – tradiciniame restorane-klube, kur vietiniai gyventojai renkasi paklausyti folklorinės muzikos ir sušokti vieną kitą nuotaikingą šokį (pagal galimybes – kadangi šie klubai dirba tik ketvirtadieniais-sekmadieniais). Nakvynė Saltoje (apie 1200 metrų virš jūros lygio).
Kaktusais apaugusiu Kalčiakės (Calchaquies) slėniu važiuojame į Kafažiatę (Cafayate) – miestelį, garsų dėl puikaus baltojo vyno ir spalvingų kalnų (apie 10 valandų kelionė su sustojimais vaizdingose vietose, kaktusų regiono kaimeliuose ir kt.). Tarp Saltos ir Kafažiatės plytinčiame slėnyje kaktusų auga tiek daug, kad iš jų vietinių kaimelių gyventojai gamina baldus, duris, kaktusų „mediena“ dengia lubas. Aplankome kelis kaktusų slėnio kaimelius, stojame kaktusų „giraitėse“ (nacionalinis parkas „Los Cardones“). Kaktusai „cardones“ auga lėtai, per metus vos po 1-5 centimetrus, tad kaktusų giraitės, kurias matysime prieš akis (kai kurie kaktusai sieks 10 ir daugiau metrų aukščio) – skaičiuoja jau ne pirmą savo gyvavimo šimtmetį. Natūralu, kad Argentinos valdžia susirūpino šių kaktusų išlikimu, ir dabar jau nebeleidžiama kaktusų medienos naudoti statybose. Tačiau vieną kitą suvenyrą iš kaktusų medienos vis dar galima nusipirkti (tam naudojama tik mirusio kaktuso mediena)... Pati kelionė iš Saltos į Kafažiatę taip pat įspūdinga, kadangi dalį kelio važiuosime garsiu Argentinoje „40-uoju keliu” (“ruta 40”), kuris pastaraisiais metais buvo įtrauktas ir į Dakaro ralio trasą. Vėlai vakare atvykstame į Kafažiatę. Nakvynė Kafažiatėje (apie 1700 metrų virš jūros lygio).
Lankome Kafažiatės miestelį (Cafayate) supančius vynuogynus bei vyno daryklas. Kafažiatės apylinkėse auginamos torrontes vynuogės – iš jų gaminamas garsiausias šalyje baltasis vynas, pasižymintis aromatingumu ir savitu skoniu. Šalia besidriekiančių žalių vynuogynų – spalvingos Kafažiatės slėnio kalvos, kurias vėjas ir lietus pavertė įspūdingų formų gamtos kūriniais. Mankštinsime savo akį ir fantaziją, bandydami įvairiaspalvėse uolose atpažinti tai, ką čia matė vietiniai gyventojai, pavadinę jas tokiais vardais, kaip Rupūžė (El Sapo), Velnio gerklė (Garganta del Diablo) ar Amfiteatras (Anfiteatro). Vakare sugrįšime į Saltą. Dar viena nakvynė kolonijiniame Saltos miestelyje.
Jeigu per pastarąsias dvi dienas jums susidarė įspūdis, kad jau pamatėte visas spalvas, kokiomis tik sugeba nusidažyti kalnai, dar neskubėkite spręsti. Šiandien mūsų laukia kelionė į Umauaka (Humahuaca) slėnio pakraščius, kur slypi mažai turistų težinoma, tačiau vienareikšmiškai įspūdinga Ornokalio (Hornocal) kalnų grandinė... Umauakos slėnis yra įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą, šiame slėnyje lankosi nemažai tiek vietinių, tiek užsienio turistų, tačiau retas išsuka iš „numinto“ kelio ir aplanko mažiau žinomą Ornokalio kalnų grandinę, kuri, mačiusiųjų teigimu, yra Umauaka slėnio „kulminacija“ – pats įspūdingiausias šio slėnio ir galbūt apskritai gyvenime matytas kalnynas. Iš Saltos važiuosime iki Umauakos miestelio (apie 4 val.), pakeliui sustodami slėnyje įsikūrusiame Purmamarkos kaimelyje (Purmamarca), kuris garsus įvairiais indėniškais suvenyrais bei šalia plytinčiu "septynių spalvų" kalnu (Cerro de Siete Colores).
Pasivaikščioję Purmamarkos ir Umauakos miestelių gatvėmis, tęsime kelionę iki Ornokalio (1 val. neasfaltuotu keliu, dalį kelio kylama serpantinais į viršų – iš viso pakylama į maždaug 4 tūkst. metrų aukštį virš jūros lygio). Saulės nutvieksta Ornokalio kalnų grandinė, nusidažiusi įvairiausiomis spalvomis (skaičiuojama, kad kalnų šlaitai numarginti net 14-os skirtingų spalvų ir atspalvių), užgniauš kvapą net daug ko mačiusiems keliautojams (tiesa, kvapą užgniauš ir deguonies trūkumas, kurį galite pajausti pakilę į 4 tūkst. metrų aukštį, kuriame yra išsidėsčiusi Ornokalio grandinė). Pasigrožėję spalvinga kalnų panorama, nakvynei nusileisime (apie 2 val. kelio) į slėnyje įsikūrusį Tilkaros miestelį (Tilcara, apie 2460 metrų virš jūros lygio). Nakvynė senoviniame Tilkaros miestelyje. Diena sudėtingesnė tiems, kurių organizmas jautriau reaguoja į aukštį kalnuose, tačiau dienos pabaigoje nusileisime į „priimtiną“ aukštį.
Šiandien lankysime Tilkaros griuvėsius (miestas statytas indėnų genties, gyvenusios prieš inkų laikus). O norintiems pamankštinti kojas siūloma papildoma ekskursija – žygis į Vairos olas (Cuevas de Waira)*. Tiesa, šiam žygiui reikės šiek tiek nusiteikimo (laipioti, landžioti ir ropštis į uolas), šiek tiek ryžto ir ištvermės. Tačiau būtent šio žygio metu jūs ne tik stebėsite „spalvotus pyragaičius“, bet ir juos „paragausite“. Ką gamta padarė su Saltos regiono kalnais, galima geriausiai suprasti gerokai po juos palandžiojus. Nepasirinkusieji šio žygio, turės laisvą rytą Tilkaros miestelyje (ir galės mėgautis poilsiu viešbutyje arba pasivaikščioti po senovinį Tilkaros miestelį). Vakare grįšime į Saltą. Paskutinė nakvynė spalvingame regione, prieš neriant į Iguazu krioklių purslus.
Ryte – laisvas laikas Saltoje ir galimybė susipažinti su šiuo jaukiu miesteliu iš arčiau bei įsigyti spalvingų indėniškų suvenyrų. Taip pat galimas apsilankymas Kalnų archeologijos muziejuje* (Museo de Arqueologia de Alta Montana), kur yra saugomi įvairūs inkų laikus menantys archeologiniai radiniai, o taip pat ir kelios vaikų, rastų kalnų viršūnėse, mumijos (manoma, kad vaikai nebuvo paaukoti dievams – jie buvo palikti kalnuose, kad susitiktų su dievais ir nuneštų jiems vienokią ar kitokią žinią, kuri tuo metu buvo svarbi inkų valstybei). Po pietų – skrydis į Puerto Iguazu miestelį Argentinos Šiaurės rytuose. Iš čia dvi dienas lankysime vieną įspūdingiausių Pietų Amerikos gamtos kampelių – Iguazu krioklius.
Dvi dienos džiunglių ir Iguazu krioklių kaimynystėje. Vieną dieną grožėsimės kriokliais iš Brazilijos pusės – čia jie išsiskleis prieš mūsų akis nuostabiu panoraminiu vaizdu. Kitą dieną leisimės į artimesnį „flirtą“ su kriokliais ir prisiartinsime prie jų iš Argentinos pusės – taip arti, kad tiesiog maudysimės pursluose. „Velnio gerklė“ (didžiausias krioklys) įspūdinga tiek žvelgiant iš toli, tiek stovint prie jos krašto – kai atrodo, jog srovė nusineš su savimi. Visas krioklių plotis siekia apie 2,5-3 km (priklausomai nuo sezono), krioklių „puokštę“ sudaro apie 200-300 atskirų krioklių (jų skaičius taip pat priklauso nuo lietingojo/ar sausojo sezono). Tai nėra nei aukščiausi, nei didžiausi kriokliai Žemėje, tačiau neabejotinai, vieni įspūdingiausių. Žavesio šiai viešnagei priduos ir tai, kad krioklius iš visų pusių supa džiunglių augmenija, tarp šakų skraido tropiniai paukščiai (jei pasiseks, galbūt pavyks pamatyti tukanų), o žeme šmirinėja įvairiausi gyvūnai, tarp kurių populiariausias ir lengviausiai pamatomas – vietinis meškėnas. Viešnagės Iguazu metu galimos papildomos atrakcijos (už papild. mokestį) – plaukimas laiveliu iki krioklio* (viešint Argentinos pusėje), skrydis malūnsparniu virš krioklių* (Brazilijos pusėje) ir kt. Trys nakvynės svečių namuose (gali būti už Puerto Iguazu miesto).
Išvyka į San Ignasijaus (San Ignacio) miestelį (apie 4 val. kelio) – jėzuitų statytą „misiją“, kuri buvo skirta vietiniams indėnams atvesti į krikščionybės kelią. Šiame Argentinos regione gyvenę gvarani (guarani) indėnai praktikavo poligamiją bei turėjo kanibališkų įpročių – jėzuitų misijonieriai siekė atpratinti indėnus nuo šių „ydų“ bei stengėsi juos „civilizuoti“, statydami tam skirtas „misijas“. Vėliau misijos buvo apleistos, o joms priklausę pastatai dabar yra savotiški misijonieriškos veiklos muziejai po atviru dangumi.
Misiones regionas, kuriuo keliausime nuo Iguazu iki San Ignasijaus, taip pat garsus dėl brangakmenių kasyklų bei argentinietiškos „matės“ (kartus žolelių gėrimas, geriamas iš specialaus puodelio su šiaudeliu), tad pakeliui matysime matės plantacijas, ir galbūt net apsilankysime vienoje iš brangakmenių kasyklų (jeigu ekskursijos dieną nebus vykdomi sprogdinimai brangakmenių šachtoje).
Iš San Ignasijaus naktiniu komfortabiliu autobusu važiuosime į Buenos Aires (apie 12 val. kelionė, sėdynės miegui išsiskleidžia visiškai horizontaliai).
Ryte atvykstame į Buenos Aires. Pasirinkę tik I-ąją maršruto dalį „Klasikinė Argentina“, lieka Buenos Airėse, iš kur jų lauks rytojaus skrydis į Europą. Likę keliautojai rytojaus rytą pradės kelionę į ledynų ir vėjo kraštą – atšiauriąją Patagoniją. Laisva diena (galimos papildomos išvykos*) ir nakvynė Buenos Airėse prieš kelionę į Patagoniją.
Skrydis iš Buenos Airių į vėjų bei įspūdingų ledynų kraštą – atšiauriąją Patagoniją. Atskridę į El Kalafatę (El Calafate), pervažiuojame į El Čalteno miestelį (El Chalten), įsikūrusį šalia nacionalinio parko Los Glaciares. Iš šio miestelio driekiasi įvairiausio sudėtingumo turistiniai takai, vedantys iki nuostabių gamtos objektų – dantytų kalnų viršūnių, į ežerus slenkančių ledynų ir t.t. Net ir pačiame miestelyje, esant geram orui, galima bus gėrėtis atšiauriomis kalnų grandinės Fitz Roy viršūnėmis. Ilsimės El Čalten miestelyje ir kaupiamės rytojaus žygiui į nuostabias miestelio apylinkes. Nakvynė El Čalten miestelyje.
Dienos žygis pasirinktinai (priklausys ir nuo prognozuojamo oro bei keliautojų fizinio pasirengimo): iki ežero Torre (ežeras šalia viršūnės Torre, nuo kurios žemyn slenka ledynas Glaciar Grande) arba iki ežero Laguna de los Tres (ežeras šalia kalno Fitz Roy ir ledyno Glaciar Piedras Blancas). Jeigu oras bus palankus, mums atsivers vaizdai į atšiaurias kalnų viršūnes bei nuo jų slenkančius ledynus. Pavargę po dienos žygio, nakvynei grįšime į El Čalteną.
Šiandien vykstame į El Kalafatės (El Calafate) miestelį, kur mūsų laukia tolesnė pažintis su Patagonijos ledynais.
Atvykus į El Kalafatę, įsikuriame viešbutyje. Po trumpo poilsio - apsilankymas Ledynologijos muziejuje, kur sužinosime, kaip susiformuoja ledynai, ir kodėl jie yra... žydri :). Puiki įžanga į rytojaus apsilankymą prie garsiausio Patagonijos ledyno - Perito Moreno!
Nakvynė El Kalafatės miestelyje.
Patagonija užburia ledynais... Šiandien vyksime iki žinomiausio Argentinos ledyno – Perito Moreno. Jo populiarumą lemia tai, kad čia galima prieiti prie ledyno gana arti. Beje, šis ledynas – vienas iš nedaugelio, kuris ne mažėja, o išlieka stabilaus dydžio. Perito Moreno yra net 30 km ilgio ir 5 km pločio, jo aukštis – apie 60 m. Ledyno skilinėjimo garsas ir į ežerą krentantys didžiuliai ledo gabalai prikaustys mūsų dėmesį, ir dar ilgai nenorėsime palikti šio nuostabaus žemės kampelio. Į išvyką įskaičiuotas ir plaukimas laivu iki Perito Moreno ledyno. Norintieji galės pasirinkti papildomą išvyką* - žygį ant ledyno (su specialia įranga ir praėjus apmokymą).
Grįžus į El Kalafatę, laisvas vakaras didžiausiame Patagonijos miestelyje, kur gausu jaukių kavinių ir suvenyrais nukrautų parduotuvėlių. Antra nakvynė El Kalafatėje.
Skrydis į Buenos Aires. Vakare – laisvas laikas ir paskutinė galimybė nusipirkti trūkstamas lauktuves. Nakvynė Buenos Airėse.
Skrydžiai Buenos Airės – Europa. Pervežimas į oro uostą 3 val. prieš tarptautinius skrydžius.
Jei nerandate sau tinkamos datos, ar norite kitokio maršruto, nei siūlome - parašykite mums!