Jaukūs kolonijiniai miesteliai, nuostabūs Karibų paplūdimiai ir ypatinga Karibų dvasia bei draugiški žmonės – visa tai stebina keliautojus, atvykusius į Kolumbiją.
3980 eur
+ aviabilietas
Jaukūs kolonijiniai miesteliai, nuostabūs Karibų paplūdimiai ir ypatinga Karibų dvasia bei draugiški žmonės – visa tai stebina keliautojus, atvykusius į Kolumbiją.
Atvykimas į Bogotą, pervežimas į viešbutį miesto centre.
Laisvas vakaras ir nakvynė Bogotoje (2570 m. virš jūros lygio).
Išvyka į Bogotos apylinkes – ten, kur nuo senų laikų gyveno muiskai, viena iš garsiausių indėniškų genčių Kolumbijoje.
Iki ispanų atvykimo į Pietų Amerikos žemyną muiskai buvo ištobulinę savo įgūdžius įvairiuose amatuose, iš kurių svarbiausi buvo aukso kasyba bei apdirbimas ir... druskos gavyba. Ir šiuo metu būtent druskos gavyba yra pagrindinė ūkinė veikla regione.
Išvykos metu apsilankysime jaukiame Zipakiros miestelyje bei turbūt keisčiausiame šio miestelio objekte – druskos bažnyčioje, įrengtoje 190 metrų gylyje po žeme.
Vakare grįšime į Kolumbijos sostinę. Antra nakvynė Bogotoje.
Ryte – išsamesnė pažintis su Bogota: šurmuliuojančiu miesto centru, kur gausu bažnyčių ir baltu tinku dekoruotų kolonijinių pastatų. Vaikščiosime siauromis, akmenimis grįstomis miesto gatvelėmis, apsilankysime pagrindinėje miesto aikštėje ir senajame rajone Kandeliarija (Candeliaria). O jei liks laiko, užsuksime į Aukso muziejų, kuriame eksponuojama bene gausiausia aukso dirbinių kolekcija Pietų Amerikoje.
Po pietų – skrydis į Neivą ir pervažiavimas į Vijaviechos miestelį (Villavieja), įsikūrusį Tatakojos dykumos (Desierto de Tatacoa) pakraštyje. Gyvenimas čia teka lėtu ritmu – gyventojai iš savo namų išlenda tik vakarais, sėdi gatvėse ir mėgaujasi kiek atvėsusiu gyvenimu. Mat dieną Tatakojos dykumoje oras įkaista iki 40-50 laipsnių, ir tikrai nevilioja kišti nosies iš pavėsio...
Nakvynė paprastuose svečių namuose (Vajaviechoje labai nedidelis nakvynės vietų pasirinkimas).
Ryte, kol oras dar neįkaito, važiuosime gilyn į dykumą. Tatakojos dykuma nėra nei didžiausia, nei sausiausia pasaulyje, tačiau atvykėlius ji stebina savo neįtikėtina vieta (dykumą supa kalnai, kurie, sulaikydami lietaus debesis, ir dovanoja Tatakojai sausą klimatą) ir vaizdų turtingumu.
Stebėsimės įvairiomis dykumos spalvomis (nuo įvairių atspalvių pilkos iki oranžinės ir kone raudonos), keistomis uolienų formomis (kai kurios uolos primena vienuolių būrelį, kitos – vėžlį ar varlę...), kaktusais, kurie sirpina valgomas uogas, kitais skurdžiais augalais ar net retsykiais čia atklystančiomis ožkomis.
Pabaigoje pasivaikščiojimo mūsų lauks paskutinis, maloniausias, siurprizas – vėsus baseinas dykumos gilumoje (pasiimti savo rankšluosčius).
Vakare pervažiavimas į Neivos miestą ir skrydis į Pereirą, įsikūrusią Kolumbijos kavos regione. Pervažiavimas į spalvingą Salento miestelį. Nakvynė Salento.
Ryte – išvyka į Kokoros slėnį, kuriame turėsime galimybę susipažinti su aukščiausiomis palmėmis pasaulyje – taip vadinamomis „vaškinėmis“ palmėmis. Jos išauga net iki 60 metrų aukščio. Tad pasivaikščiojimas po šių palmių giraitę ryte, kylant rūkui – tikrai įspūdinga patirtis. Beje, šios palmės – nacionalinis Kolumbijos medis.
Pasivaikščioję palmių slėnyje, taip pat apsilankysime tradiciniame kavos ūkyje, kur ne tik susipažinsime su kavos auginimo paslaptimis, bet ir pasivaišinsime kvapnia, tradiciniu būdu paruošta kolumbietiška kava.
Grįžus iš ekskursijos, laisvas pavakarys spalvingame Salento miestelyje, kuriame gausu tiek jaukių kavinių, tiek „boutique“ stiliaus suvenyrų parduotuvėlių. Antra nakvynė Salento miestelyje.
Pervažiavimas iš Salento į Pereirą ir skrydis į Medejiną (Medellin) – vieną iš didžiausių Kolumbijos miestų, kurį išgarsino du kolumbiečiai: Fernando Botero – garsiausias Kolumbijos menininkas ir Pablo Eskobaras – liūdnai pagarsėjęs narkomafijos bosas.
Atvykus į Medejiną – trumpa pažintis su miestu. Aplankysime Botero aikštę, kurioje eksponuojamos šio garsaus Kolumbijos menininko savo gimtajam miestui padovanotos skulptūros. Taip pat galimas apsilankymas Medejino „kabančiame metro“ („metro cable“) ir kituose Medejino objektuose (priklausomai nuo skrydžio iš Pereiros laiko).
Nakvynė Medejino mieste.
Visos dienos išvyka po Medejino apylinkes, kuriose telkšo Gvatapė (Guatape) ežeras, iš apačios žvelgiantis į įspūdingos formos Penjol (Peñol) kalno viršūnę.
Guatape ežeras ir Peñol (Penjol) kalnas – bene garsiausi gamtos objektai Medejino apylinkėse. Penjol kalnas – tai maždaug 200 metrų aukščio granito uola, iškilusi virš sąlyginai lygaus paviršiaus ežeringame Gvatapės regione, ir todėl keliantis daug klausimų kaip jis čia atsirado 🙂 Į kalno viršūnę veda 742 laiptelių takas – ekskursijos metu norintys galės juo užkopti ir pasigrožėti iš viršaus atsiveriančiais vaizdais į apylinkes. Ekskursijos metu taip pat numatytas pasiplaukiojimas Gvatape ežere.
Grįžus iš ekskursijos, laisvas pavakarys ir antra nakvynė Medejino mieste.
Skrydis į Santa Martos miestą, įsikūrusį prie Karibų jūros pakrantės. Atvykę į Santa Martą, pervažiuosime į Taironos nacionalinį parką (apie 2 val. kelionė).
Iš čia prasidės mūsų pažintis su Karibais – vieta, kur nėra nelaimingų, kur laikas teka lėtai ir kur taip gera mėgautis nieko neveikimu. Nakvynė viešbutyje, įsikūrusiame prie Karibų jūros ir nedideliu atstumu iki Taironos nacionalinio parko.
Dienos išvyka su nedideliais žygio elementais į Taironos (Tayrona) nacionalinį parką. Tai turbūt bene geriausia, ką Kolumbija turi Karibų pakrantėje – nuostabūs paplūdimiai, žydra jūra ir turizmo nesugadinta gamta (bent jau kol kas, kol neužplūdo minios turistų).
Netoli pakrantės plyti džiunglės, kuriose buvo rasti prieškolumbinės civilizacijos miesto Pueblito griuvėsiai – išvykos metu (esant norui) bus galima nueiti iki šių griuvėsių džiunglių keliuku. Tingintys varginti kojas, galės tiesiog pasivaikščioti pakrante ir aplankyti kelis nacionaliniame parke esančius paplūdimius: Canaveral, Arrecifes ir Cabo San Juan de la Guia.
Antra nakvynė viešbutyje šalia nacionalinio parko.
Ryte – laisvas laikas prie Karibų jūros ir galimybė pasimėgauti greta plytinčiais auksiniais paplūdimiais. Po pietų – pervažiavimas iš Taironos nacionalinio parko į Tagangą – nedidelį žvejų miestelį, iš kur rytoj leisimės kelionėn į garsiausio Kolumbijos rašytojo Gabrielio Markeso aprašytas vietas – į mieguistą, bet žavingą Momposo miestelį, įsikūrusį prie Magdalenos upės.
Nakvynė Tagangoje.
Transportavimosi diena. Tolstame nuo Karibų jūros ir važiuojame į Momposo (Mompos arba kai kuriuose šaltiniuose – Mompox) miestelį (apie 8 val. kelionė, dalis kelio neasfaltuota).
Prieš kelis šimtmečius Momposas buvo aktyvus prekybinis miestas, kadangi Magdalenos upe buvo gabenamos įvairios prekės iš šalies gilumos iki Karibų jūros ir atgal. Kelių tuo metu beveik nebuvo, ir upė buvo pagrindinė šalies transporto arterija. Tačiau vėliau buvo nutiesti keliai, ir Momposas neteko savo svarbos. Tad Momposui liko kitos veiklos – miestelyje gaminami juvelyriniai gaminiai iš aukso ir sidabro bei baldai, o ypač populiarios „momposietiškos“ supamosios kėdės...
Tačiau Momposą išgarsino ne „šlovinga praeitis“ ar nagingų rankų gaminamos supamosios kėdės... Momposo „vizitinė kortelė“ – Gabrielio Markeso, žymiausio Kolumbijos rašytojo, magiškojo realizmo kūriniai. Mat kai kurių jo knygų herojai konfliktuoja, myli ir svajoja būtent prie Magdalenos upės, miestelyje, kurio prototipu laikomas Momposas. Ten, kur laikas slenka lėtai, ir nuotaikas diktuoja besikeičiantys – lietingasis ir sausasis – sezonai...
Kaip ten bebūtų, Momposo miestelis ir savita jo architektūra buvo įvertinta ir tarptautiniu mastu (miestas saugomas UNESCO), tad apsilankymas jame turėtų pradžiuginti ne tik Gabrielio Markeso gerbėjus.
Nakvynė Mompose.
Diena Momposo miestelyje. Ryte susipažinsime su miesteliu ir jo savita architektūra bei stengsimės „perkąsti“ miestelio atsipalaidavimo priežastį. Po pietų keliausime laiveliu į miestą supančius kanalus bei taip vadinamą „pelkę“ (nors į mums suprantamą klampią pelkę tai nepanašu – tiesiog vanduo, visur karaliaujantis vanduo...). Išvykos metu, esant sėkmei, galbūt pamatysime čia gyvenančius gyvūnus: iguanas, beždžiones, gausybę vietos paukščių.
Po išvykos grįžę į miestelį, toliau mėgausimės ramiu „magdalenietišku“ tempu.
Antra nakvynė Mompose prieš sugrįžtant į Karibų pakrantę, kur mūsų lauks pažintis su paskutiniu Kolumbijos perlu – nuostabiąja Kartagena.
Pervažiavimas į Kartageną (6 – 7 val., dalis kelio neasfaltuota) – nuostabų Karibų pakrantės miestą, kuris neabejotinai patenka į gražiausių Pietų Amerikos miestų penketuką. Nakvynė Kartagenoje, miesto centre.
Kartagena – vienas gražiausių miestų visoje Lotynų Amerikoje (saugomas UNESCO). Miestą puošia spalvingi pastatai mediniais balkonais, gausybė bažnyčių ir aikščių, o visą šį turtą juosia gynybinė siena ir įspūdingos tvirtovės. Dėl savo turtų Kartagena ispanų valdymo metais buvo puldinėjama piratų, todėl ispanai ypač kruopščiai apsaugojo prieigas prie šio miesto.
Ryte aplankysime netoli senamiesčio įkurtą tvirtovę Castillo de San Felipe de Barajas. Manoma, kad nė vienoje ispanų kolonijoje nebuvo pastatyta tvirtesnės ir labiau apsaugotos tvirtovės už šią, kuri buvo įrengta Kartagenoje 1630-1762 m. Tvirtovės nė karto nepavyko užimti priešams. Pastatų kompleksas dengia visą kalvą, teritorijoje įrengta ir tunelių sistema, leidusi atvykti ir išeiti iš forto paslapčia, tačiau saugojusi nuo apsimetėlių atvykimo – tuneliai buvo suprojektuoti taip, kad ateinančių kojų keliamas garsas buvo girdimas iš toli.
Po pietų apžiūrėsime senamiestį bei pasivaikščiosime gynybine siena (vienoje pusėje stebėdami plytintį senamiestį, o kitoje – Karibų jūros vandenis). Pasibaigus ekskursijai, bus galima pasimėgauti visu tuo, ką Kartagena turi geriausio – skaniu maistu, kava ir kitais kolumbietiškais skoniais gausybėje Kartegenos kavinių, šurmuliuojančių iki vėlyvo vakaro.
Antra nakvynė Kartagenoje.
Laisva diena Kartagenoje. Norintys galės aplankyti dar vieną tvirtovę – Fuerte de San Fernando* – įkurtą saloje netoli Kartagenos arba leistis į kelionę laivu į Rosario arba San Bernardo salas*. Paskutinė nakvynė Kartagenoje.
Skrydžiai į Europą. Pervežimas į oro uostą 3 valandas prieš tarptautinį skrydį. Grįžimas į namus viena diena vėliau.
Prie kelionės trukmės prisideda 3 – 4 dienos. Kaina nuo 950 EUR (įskaičiuoti aviabilietai į/iš Kanjo Kristales).
Trumpu periodu (spalio, lapkričio mėnesiais), kai Kolumbija transformuojasi iš sausojo į drėgnąjį sezoną, Kanjo Kristales upė, paprastai niekuo neišsiskirianti iš kitų upių pasaulyje, nusidažo įvairiomis ryškiomis spalvomis – rausva, violetine, mėlyna, geltona ir kt... Jei tik upėje bus „tinkamas“ vandens lygis (tik esant tam tikram vandens lygiui, išryškėja upės dugne augantys spalvoti augalai), akys negalės patikėti, kad tai iš tiesų natūralios gamtos spalvos, o ne koks cheminis pokštas! Išvykos metu – plaukiojimas laiveliu po Kanjo Kristales upę, pasivaikščiojimas po apylinkes ieškant „tobuliausių vaizdų“, atsiveriančių į spalvingą upę.
Prie kelionės trukmės prisideda 4 – 5 dienos. Kaina nuo 650 EUR + skrydžio bilietai iš Bogotos į džiunglių miestą Leticiją (pirmyn/atgal – nuo 250 EUR).
Išvykos metu – nakvynės džiunglių "lodžijoje", kasdieninės išvykos (rytais, vakarais ir naktį) į džiungles pėsčiomis bei laiveliais.
Pageidaujant galima prasitęsti poilsį Karibų pakrantėje (iš karto po viešnagės Kartagenoje). Siūlomos vietos poilsiui: Rosario arba San Bernardo salos. Poilsio trukmė ir kaina priklauso nuo individualių poreikių ir derinama prieš užsisakant kelionę.
Jei nerandate sau tinkamos datos, ar norite kitokio maršruto, nei siūlome - parašykite mums!