Pažinkite tokią Meksiką, kurioje skamba mariačių muzika, klaidina jaukūs spalvoti kolonijiniai miesteliai ir svaigina mėlynosios agavos laukai.
Pažinkite tokią Meksiką, kurioje skamba mariačių muzika, klaidina jaukūs spalvoti kolonijiniai miesteliai ir svaigina mėlynosios agavos laukai.
Skrydžiai į Meksiką. Pervažiavimas į viešbutį. Nakvynė Mechike (Mexico city).
Turas po Meksikos sostinę. Pasivaikščiosime gražiame istoriniame miesto centre, aplankysime įspūdingą pagrindinę miesto aikštę Zokalo (Zocalo), kurioje yra ir žymioji katedra. Susipažinę su miesto centru “pabėgsime” į toliau nuo miesto centro nutolusius rajonus - aplankysime Fridos Kalo (Frida Kahlo) muziejų, kur susipažinsime su šios bene garsiausios Meksikos menininkės gyvenimu bei paplaukiosime Ksočimilko (Xochimilco) kanalais.
Mechiko miestas – legendinis plaukiojantis actekų miestas: centrinė aikštė pastatatyta kadaise buvusio didelio ežero viduryje, o šiandieninės senamiesčio gatvės – buvę kanalai. Pietinėje Mechiko dalyje actekų vandenys vis dar egzistuoja, o plaukiojantys Ksočimilko sodai pripažinti pasaulio paveldu. Savaitgaliais vietinės šeimos sėda į valteles ir išplaukia “švęsti gyvenimą”. Į vieną iš tokių valtelių sėsime ir mes susipažinti su kanaluose vykstančiu vietiniu gyvenimu, o galbūt ir paklausyti čia pat priplaukiančių mariačių.
Antra nakvynė Mechiko centre.
Dieną pradėsime nuo vieno įspūdingiausių muziejų visoje Lotynų Amerikoje – Antropologijos muziejaus, kuriame sukaupta turbūt didžiausia originalių archeologinių radinių kolekcija pasaulyje. Čia susipažinsime su gausybe Meksikos ir kitų Centrinės Amerikos gyvavusių tautų istorijomis: atctekais, majais, toltekais ir kitais, bei šių dienų išlikusiais papročiais.
Meksika neįsivaizduojama be piramidžių, tad po pažinties su istorija pervažiuosime į įspūdingą archeologinę vietovę – Teotiuakaną (Teotihuacán). Teotiuakano pavadinimas vietine kalba reiškia "vieta, kur užgimė dievai", kadangi actekai tikėjo, jog būtent čia dievai sukūrė visą mūsų pasaulį. Teotiuakanas buvo vienas svarbiausių religinių centrų ir didžiausias senovinis miestas visoje Mezoamerikoje, manoma, kad jo klestėjimo periodu III-IV mūsų eros amžiuje čia gyveno apie 200 tūkstančių gyventojų. Miesto didybę atspindi dvi plačia alėja sujungtos milžiniškos piramidės, pavadintos Saulės ir Mėnulio vardais. Užlipę ant šių piramidžių ir gėrėdamiesi panorama bandysime įsivaizduoti čia buvusius tūkstančius gyventojų namelių ir išsiaiškinti miesto apleidimo priežastis.
Nakvynei keliausime į Pueblą.
Puebla – Meksikos miestas, garsus kolonijine architektūra (namai dengti glazūruotomis plytelėmis), indėniškais amatais ir gausybe bažnyčių. Turo metu nuvyksime į Čolulą (Cholula) – vieną seniausių Amerikos miestų, gyvenamų nepertraukiamai nuo pat jo įkūrimo. Čia pasigrožėsime įspūdinga panorama – snieguoto vulkano Popocatepetlo fone ant kalno įsikūrusiu vienuolynu. Iš pirmo žvilgsnio atrodęs kalnas suteiks staigmenų – iš tiesų tai Didžioji piramidė. Pasivaikščioję klaidžiais labirintais ir susipažinę su jos istorija grįšime į Pueblą. Vakare – laisvas laikas, kurio metu galėsite patikrinti savo derybinius įgūdžius spalvingame Puebla turguje arba paragauti tradicinio Mole padažo, būdingo šiam regionui. Tai egzotiškas vienuolių sukurtas padažas su šokoladu ir aštriais prieskoniais.
Antra nakvynė Puebloje.
Keliausime į antrąjį pagal senumą sidabro kasyklų miestą – Tasko (Taxco). Pakeliui sustosime archeologiniame mieste Ksočikalko (Xochicalco). “Gėlių namais” vadinamame mieste tikima gyveno morelų tautos menininkų bendruomenė. Lankantis šiuose griuvėsiuose galėsite grožėtis viena didžiausių aikščių, plunksnuotosios gyvatės raižiniais ir Radonojo dievo skuptūra.
Vakarop atvyksime į žavųjį Tasko, dar vadinamą “Magiškuoju miesteliu”. Čia galėsite pamiklinti savo kojas tyrinėjant kalnuotas gatveles arba paganyti akis gausybėje sidabro parduotuvėlių.
Nakvynė Tasko.
Laukia ilga diena, skirta įveikti nemažą atstumą. Tačiau pakeliui jūsų laukia neįtikėtina patirtis – apsilankymas Monarchų drugelių rezervate.
Kiekvienais metais lapkričio mėnesį milijonai šių drugelių atkeliauja iš JAV ir Kanados peržiemoti ir atsivesti palikuonių. Nuolat aplink plazdenantys sparneliai sukurs nenusakomą jausmą ir šiomis nuotaikomis keliausite iki Packuaro (Patzcuaro).
Nakvynė Packuare.
Dieną skirsime pažinčiai su Packuaro apylinkėmis. Susipažinsime su dar viena prieš atvykstant ispanams čia gyvavusia taraskanų tauta ir jų įkurta sostine - Cincuncan (Tzintzuntzan). Čia statytos piramidės yra kiek neįprastos formos - kitaip nei dauguma Meksikos piramidžių, jos yra ne kvadratinės, o apvalios formos.
Po pietų plauksime iki Chanicio (Janitzio) salos, didžiausios iš penkių esančių Packuaro ežere. Ši sala garsėja ne tik keistos – drugelių – formos žvejų tinklais bei jų pagaunamu baltos žuvies laimikiu, bet ir įspūdingo dydžio pačioje salos viduryje ant kalno pastatyta Meksikos nepriklausomybės herojaus Jose Maria Morelo statula.
Antra nakvynė Packuare.
Keliausime link kolonijinio miesto Gvanachato (Guanajuato), laikomo vienu gražiausių kalnakasybos miestų su akmenimis grįstomis gatvėmis ir vingiuotomis alėjomis. Tai – UNESCO Pasaulio Paveldo objektas. Regionas kažkada buvo turtingas naudingomis iškasenomis – apie du šimtmečius Guanachato apylinkėse buvo išgaunama apie 40 proc. pasaulio sidabro. Turo metu susipažinsime su miestu artimiau – aplankysime žymiojo Meksikos dailininko Diego Riveros gimtuosius namus, baziliką, universitetą, bučinių alėją ir katedrą.
Po pietų - laisvas laikas. Čia gatvės pilnos legendų ir spalvų, tad skirsime laiko patiems po jas paklaidžioti ir pajausti šį studentiška atmosfera alsuojantį miestą. Vakare stengsimės "pagauti" neatsiejamą šio miesto kultūros dalį - Estudiantiną. Taip vadinami muzikiniai performansai, kuriuos nuo 1963 m. kasdien atlieka buvę studentai klaidžiodami siauromis Gvanachato gatvėmis ir į savo pasirodymus įtraukdami praeivius.
Nakvynė Gvanachate.
Jei norite tapti Meksikos ekspertu, privalote aplankyti San Migel de Ajende (San Miguel de Allende). Kadaise tai buvo Sidabro kelyje įsikūręs miestelis, kurio dauguma pastatų tarsi užsikonservavo 17-18 amžiuje. Pasivaikščioję akmenimis grįstomis gatvelėmis ir pasigrožėję spalvotais nameliais bei įspūdinga baroko stiliaus rožine bažnyčia nakvynei grįšime į Gvanachatą.
Antra nakvynė Gvanachate.
Ryte pasimėgavę Gvanachatos spalvomis, po pietų pervažiuosime į antrą pagal dydį Meksikos miestą Gvadalacharą (Guadalajara), kur gimė svarbi Meksikos kultūros dalis – mariačiai ir tekila.
Nakvynė Gvadalacharoje.
Dieną skirsime pažinčiai su Gvadalachara. Tai miestas, kuris jums sukels kitokius jausmus, nei iki šiol lankyti kolonijiniai Meksikos miesteliai. Nors dalis ispaniškos atmosferos vis dar išlikę, tačiau čia jau akį patraukia plačios gatvės ir šiuolaikiškos konstrukcijos. Pasivaikščiojimas po miesto centrą atskleis mums gražius parkus, aikštes bei barokinius statinius. Po pietų keliausime į gyvą Tlakepakės rajonėlį, kuriame gausu siuvenyrų iš visos Meksikos bei jaukių restoranėlių.
Antra nakvynė Gvadalacharoje.
Laikas paragauti tikrosios tekilos ir pažinti šią neatsiejamą Meksikos kultūros tradiciją. Būtent Tekilos miestelis suteikė šiam iš mėlynosios agavos gaminamam gėrimui pavadinimą. Tad dieną skirsime pažinčiai su agavos plantacijomis, gėrimo gamybos būdais ir tekilos rūšimis. Pažinties metu ne tik klausysime, bet ir ragausime lankydamiesi vietinėse Tekilos daryklėlėse.
Nakvynei grįšime į Gvadalacharą.
Laikas poilsiui. Pervažiuosime į kurortą šalia Ramiojo vandenyno Puerto Vajarta (Puerto Vallarta), kur jūsų laukia keletas dienų pasimėgavimo vandenyno bangomis.
Norintys galės vykti į banginių ir delfinų stebėjimo turą - nuo gruodžio vidurio iki kovo mėn. pabaigos kuprotieji banginiai atkeliauja į Puerto Vajarta pakrantę poruotis ir atsivesti mažylių (už papildomą mokestį).
3 nakvynės "viskas įskaičiuota" tipo viešbutyje.
Atsisveikiname su spalvinga Meksika ir keliaujame namo.
Pervežimas iki Gvadalacharos oro uosto. Skrydžiai į Europą. Pervežimas į oro uostą 3 valandas prieš tarptautinį skrydį.
Jei nerandate sau tinkamos datos, ar norite kitokio maršruto, nei siūlome - parašykite mums!