Naujojoje Kaledonijoje jūra yra visur. Nuo 2008 m. Kaledonijos lagūna įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Jūsų laukia svajonių atostogos baltų paplūdimių ir povandeninio pasaulio apsuptyje.
Tikslaus maršruto padieniui nepapasakosime, nes tokiose kelionėse daug kas priklauso nuo vėjo krypties, tačiau jau vos išvykus iš sostinės paplūdimiai greitai tampa laukiniais. Štai Poe paplūdimyje driekiasi daugiau nei 10 km balto smėlio, kurį skalauja žydra lagūna. Niekada nebūsite apsupti kitų žmonių! Ramybę žada ir Ouvea sala, kurioje rasime net 25 km paplūdimių. Mėgstantiems nedideles, nuo akių paslėptas vietoves taip pat patiks mažos įlankėlės, pasislėpusios nuo pagrindinių kelių. Nepamiršime Pušų salos, kuri itin populiari tarp iš Naujosios Zelandijos ar Australijos atvykstančių poilsiautojų. Paplūdimiai yra visur, net viduryje lagūnos. Kai kurios salelės yra taip retai lankomos, kad pasijusite kaip Robinzonas Kruzas.
Naujosios Kaledonijos lagūna užima didesnį plotą, nei Prancūzija, o jos koralų rifas yra antras pagal dydį pasaulyje - jo ilgis siekia 1 600 kilometrų. Nors tik 1,5 proc. pasaulio koralinių rifų išlieka nepaliesti, trečdalis jų yra šioje teritorijoje. Kitaip nei Didysis barjerinis rifas Australijoje ar milžiniškas rifas Havajuose, jo nepaveikė koralų balimas. Tai reiškia, kad šiandien čia auga daugiau kaip 400 koralų rūšių kilimai, nuspalvinantys Kaledonijos jūros dugną.
Povandeninio pasaulio gyventojų čia itin gausu - žalieji vėžliai, labiausiai paplitę Kaledonijos lagūnoje, yra šventas kanakų (vietos senųjų gyventojų) simbolis. Dugongas, arba jūrų karvė, taip pat yra įdomus gyvūnas, kurį gal teks laimė pamatyti savo akimis. Šis artimas lamantinų pusbrolis yra vienintelis žolėdis jūrų žinduolis. Šios vietovės žvaigždės - banginiai ir delfinai. Žaismingų delfinų būriai gali plaukioti šalia laivų. Kartais pasirodo ir kuprotieji banginiai. Juos vilioja vėsus (22 °C) Didžiosios pietinės lagūnos vanduo, todėl tai ideali aplinka jų veisimosi sezonui. Nuo 2005 m. jų populiacija nuolat didėja.