Kelionės į Butaną

Pažintinės kelionės į Butaną su kelionės vadovu

Vietų nėra

2024 Balandžio 24 - 2023 Gegužės 07

Butanas: mistiškoji karalystė Himalajuose

PLAČIAU

3190 EUR

+ aviabilietai

Vietų nėra

2024 Rugsėjo 10 - 2024 Rugsėjo 24

Pažintinė kelionė į Nepalą ir Butaną

PLAČIAU

2790 EUR

+ skrydžių bilietai

Papildoma data

2024 Rugsėjo 26 - 2024 Spalio 10

Pažintinė kelionė į Nepalą ir Butaną

PLAČIAU

2790 EUR

+ skrydžių bilietai

Kalnai, vienuolynai ir magiška atmosfera – taip galima apibūdinti vieną paslaptingiausių pasaulio šalių Butaną, vadinamą paskutine didinga Himalajų kalnų karalyste, kurioje tradicinės budistų kultūros dar neužgožė Vakarų civilizacija. Neveltui Butanas ilgai buvo viena izoliuočiausių pasaulio valstybių.

Kitoks pasaulis

Keliaudami po Butaną netrukus įsitikinsite – tai kitokia šalis, pradedant smulkmenomis ir baigiant kvapą gniaužiančiais vienuolynais Himaluose. Ryžiai čia raudoni, o čili pipirai naudojami ne maistui pagardinti, o kaip pagrindinis patiekalo ingredientas. Vienuoliai čia turi mobiliuosius telefonus ir po meditacijos tikrina, ką praleido. Laimei pritraukti ir blogoms akims atbaidyti ant sienų čia piešiami didžiuliai vyriški lytiniai organai. Butane snieguotos Himalajų viršūnės kyla virš sengirių, žavingų kaimelių ir tvirtoves primenančių vienuolynų. Vietiniai užsiima amatais, varžosi šaudymo iš lanko varžybose, renkasi muzikos festivaliuose. Butano valdžia saugo ne tik šalies kultūrinį paveldą ir tradicijas, bet ir gamtą – pagal įstatymus bent 60 proc. šalies privalo likti apaugusi miškais. Todėl jei ieškojote paslaptingos šalies, vadinamos Šangri-La, gali būti, kad ją rasite Butane.

Miestai ir dzongai

Timpu – tai Butano Karalystės sostinė ir didžiausias šalies miestas su 100 tūkst. gyventojų, įsikūręs maždaug 2 km aukštyje. Keistenybių ir čia netrūksta: mieste stovi milžiniška paauksuota Budos statula, kurioje telpa dar apie 1000 paauksuotų Budų, o Nacionalinėje bibliotekoje saugoma didžiausia pasaulio knyga. Timpu turgus – puiki vieta stebėti gyventojų kasdienybę ir susipažinti su vietiniais produktais. Išvykus iš sostinės į akis krenta dzongai – tvirtoves primenantys architektūriniai kompleksai. Pavyzdžiui, Punakos dzongas, didingai dunksantis dviejų upių santakoje, ilgai buvo pagrindinis religinis ir administracinis Butano centras. O Rinpung dzongas XVII– XVIII a. tarnavo ir kaip gynybinė tvirtovė.

Kalnų žavesys ir turtai

Butane žadą jums atimti vis kėsinsis Himalajų kalnai. Įvaizduokite, kad stovite Dočula perėjoje (3140 m), nuo kurios geru oru atsiveria nuostabūs rytinių Himalajų kalnų, papuoštų baltų stupų eilėmis ir spalvotomis maldos vėliavėlėmis, vaizdai. Apima noras likti čia ir stebėti atsivėrusias panoramas nors ir visą dieną. Visgi bene žymiausia Butano vieta – Taktsango arba Tigro lizdo vienuolynas, pastatytas ant uolos 3120 m aukštyje, virš Paro slėnio. Pasakojama, kad VIII a. šį 900 m aukštyje ant uolos pakibusį vienuolyną įkūrė ant skriejančios tigrės atvykęs Guru Padmasambhava. Šį vienuolyną pasieksite tik pėsčiomis – takas vingiuoja per miškus, jį supa besiplaikstančios maldos vėliavėlės, o atmosfera išties ypatinga.

Paro Tschechu festivalis

Paro Tschechu festivalis – vienas didžiausių kultūrinių renginių Butane, vykstantis Paro mieste, šalia dzongo. Šio festivalio metu jūsų lauks unikali kultūrinė patirtis ir galimybė stebėti spalvingai apsirengusius Butano gyventojus, kaukėmis pasipuošusius šokėjus. Festivalį paprastai aplanko ir Jo Didenybė Butano karalius. Jei pasiseks, jį išvysite, o galbūt net paspausite karaliui ranką!

Butanas nepaliks abejingų, o „Travel Planet“ kelionių vadovai padarys viską, kad kelionė į Butaną būtų kupina įspūdžių, o jūs atsipalaiduotumėte ir pamiltumėte šį tolimą kraštą.

Daugiau įspūdžių iš kelionės po Butaną rasite čia, taip pat straipsnyje apie Butano laimės fenomeną.

UŽSISAKYKITE

Jei nerandate sau tinkamos datos, ar norite kitokio maršruto, nei siūlome - parašykite mums!

  Jūsų el. pašto adresas


  Jūsų telefono nr.


  Pasirinkite dominančią šalį

  Jūsų klausimas apie kelionę ar šalį

  Sutinku su šios interneto svetainės privatumo politika.

  >