Audra Kondrotė

Kai vaikystėje mano draugės svajojo būti daininkėmis, balerinomis ar gydytojomis, aš visiems pasakojau, kaip būsiu laivo kapitonė ir keliausiu aplink pasaulį. Laivo kapitone netapau, tačiau kelionės buvo ir yra mano didžiausia aistra. Aplankiau įvairiausius pasaulio kampelius Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Afrikoje, Azijoje bei Europoje. Keliavau ir su kuprine ant pečių, ir su motociklu, o kartais ir su jėgos aitvaru paskui vėją. Išmokau mėgautis kelionėmis, kai yra viskas suplanuota bei atsitiktinumais, kai turiu tik bilietą į vieną pusę ir jokio maršruto.

Ilgą laiką kelionės man buvo kaip atgaiva po darbų, tačiau labai džiaugiuosi, kad jos tapo ir mano pagrindine – svajonių – veikla. Net jei keliavau nuo pat vaikystės, mane kaip keliautoją subrandino pusės metų kelionė po Aziją. Supratau, ką reiškia ne tik pamatyti bei užsidėti pliusiuką, bet ir pažinti bei priimti kitas kultūras, įpročius, žmones. Išmokau pastebėti ir pasimėgauti paprastomis akimirkomis geriant sviestinę arbatą su budistų vienuoliu ar įsimaišius į vestuvių puotą jaunųjų kvietimu.

Galiu pasakoti apie skirtingas šalis nesustodama, galiu patarti, kokią kelionę pasirinkti ir kaip jai pasiruošti, kad patirtumėte tai, ką su maloniu virpuliu prisiminsite ilgais žiemos vakarais ir pasakosite savo artimiesiems ar anūkams. Tikiu, kad gyvenimas yra kaip knyga. Jei nekeliaujame, gyvenimą pažįstame tik kaip pirmąjį knygos puslapį, tad kviečiu keliauti ir pažinti pasaulį bei save. Be kelionių laisvalaikiu mėgstu važinėti motociklu, gaudyti vėją jėgos aitvaru, pakrauti baterijas praktikuojant tai-chi arba tiesiog pasimėgauti gera knyga.